O

Oslava české a slovenské módy

V pátek 8. března 2019 se konal již 14. ročník módního večera Fashion Stars Night, který se začínajícím módním návrhářům věnuje už od roku 2003.

Úvod večera patřil autorce projektu Janině Šlemínové, CEO eventové agentury Stars Events. „Již čtrnáct let umožňujeme prostřednictvím tohoto projektu profesionální prezentaci talentům, kterých je tady stále dost. Avšak jen málo z nich má reálnou šanci dostat se ke skutečnému zákazníkovi. I to je důvodem, proč mi stále dává smysl objevovat a podporovat lokální tvorbu, ukázat její jedinečnost lidem, kteří se k ní běžně nedostanou a možná jí ani nevnímají jako rovnocennou. Navíc jsou to často lidé disponující značnou kupní silou. Naším záměrem je profesionálně a s nápadem odprezentovat tvorbu našich designérů s potenciálem oslovení reálného zákazníka. Nedílnou součástí tohoto projektu jsou samozřejmě také stabilní partneři, kteří mají v rámci akce příležitost se prezentovat, na tuto dnes již společenskou událost pozvat svoje významné obchodní partnery a zároveň podpořit nadějné talenty.“

Po funkcionalistických prostorách Galerie Mánes, Centra současného moderního umění DOX, klasicistního Masarykova nádraží či Vinohradského pavilonu, se Fashion Stars Nightjiž potřetí vrátila do Pražské křižovatky. Svou tvorbu zde měla tentokrát možnost představit čtveřice módních návrhářů: Lenka Štěpánková se značkou Jsem, Richard Rozbora tvořící pod svou značkou Rozbora Couture, Katarína Filan Hálásová se značkou Musa a Mi fashion label, za kterou stojí návrhářka Lenka Mulabegovič.

Společným jmenovatelem vybraných kolekcí bylo originální ztvárnění jarních inspirací nadcházející sezony. Za zmínku stojí i magičnost a velkorysost Pražské křižovatky společně s živým vystoupením Josephine and the Band, které jen podtrhlo jedinečnost pátečního večera. Akce se zúčastnilo víc než 450 hostů z řad módního průmyslu i prémiových značek jiných odvětví, stejně jako významných hostů z řad společenského života.

Fashion Stars Night

CategoriesNezařazené