Bow & Pearls
Hodinky & šperky

Bow & Pearls

Bow & Pearls Nastassia Aleinikava, mladá šperkařka z UMPRUM, představuje v Debut Gallery novou kolekci šperků Bow & Pearls.

Nastassia Aleinikava, mladá talentovaná šperkařka, vytvořila pozoruhodnou kolekci šperků Bow & Pearls, inspirovanou historismem a klasicismem. Z těchto uměleckých směrů vychází i výběr materiálů a motivů, kterým dominují mašle a perly. Každý model je pojmenován podle jedné z řeckých bohyní. Originální náušnice, prsteny, brože, přívěsky jsou vyrobeny z korálu, černých perel, bílých perel a bílých říčních perel. Kolekci šperků Bow & Pearls prodává galerie a design shop Debut Gallery, sídlící na Malém náměstí v centru Staré Prahy. Kolekci provází ilustrace Darii Makeevy.

Nastassia Aleinikava pochází z Běloruska a je absolventkou pražské UMPRUM, atelieru K.O.V. pod vedením Evy Eisler. Před příchodem do Prahy studovala design na střední umělecké škole v Minsku. V roce 2008 byla nominována na Czech Grand Design v kategorii Objev roku, v roce 2011 v kategorii Designér šperku roku za kolekci LURE, kterou vytvořila se spolužačkou Janjou Prokic, a na Czech Grand Design 2013 skončila třetí v kategorii Objev roku. Její šperky jsou součástí soukromých sbírek Helen Drutt, Ursuly Neuman, Patti Bleicher a Margaret Rietveld.

Debut Gallery, Malé Náměstí 12, Praha 1, www.debutgallery.cz

 

podobné články