Módní karamel
Móda

Módní karamel

Módní karamel Aglas furniture, jedna z předních pražských prodejen, která ses pecializuje na nábytek vyšší kategorie, bytové doplňky a interiérový design, oznamuje dokončení dalšího dlouhodobého designového projektu – nově rozšířeného módního butiku Caramello.

Spolupráce mezi Caramello a Aglas furniture začala před čtyřmi lety,  kdy byl Aglas požádán, aby vytvořil malou butikovou kavárnu s módními magazíny a chytře vystavenými nádhernými botami, která měla být známa jako Caramello pod vedením Evy Lincesco. Původní Caramello bylo natolik úspěšné, že se Eva, společně se svou dobrou přítelkyní Světlanou Jelenovou, stylistkou pražských bohatých a slavných, rozhodla Caramello rozšířit do nových a větších prostor a znovu si přizvat na pomoc Aglas furniture, aby se ujali celkového designu.  

Úkolem bylo kompletně zrenovovat nový prostor a vytvořit interiér, který měl být bohatý a monumentální, a zároveň přirozeně splynout s originálními prvky budovy ve stylu Art Deco. Především pak chtěl tým zasáhnout všech pět smyslů návštěvníků obchodu: hmat, zrak, sluch, čich a chuť.  

O tomto projektu, Karina Fisun, kreativní ředitelka Aglas Furniture, řekla: „Strávili jsme úžasný čas zkoumáním tohoto prostoru a vytvářením jej prakticky z ničeho. Když se dostanete k tomu postavit něco úplně od základů, je snazší dostat se blíže k té vizi dokonalosti, kterou máte ve své mysli. Hráli jsme hodně s jednobarevnými prvky, smíšenými s hlubokými, bohatými barvami a texturami, abychom našli eklektický mix, aniž by byl příliš ohromující. Chceme, aby každý materiál lichotil tomu, který je vedle něj - jako naše skříň lemovaná hlubokým mechem zeleného sametu v rámu z voskované kůže stejné barvy, které se navzájem doplňují se světlem a texturou. Také jsme navrhli úchvatnou skleněnou stěnu, která působí jako kovová, což nejen otevírá prostor, ale dodává ráz monochromatického / Art Deco stylu, což bylo naším cílem." 

Módní butik Caramello bude zásoben řadou předních módních značek, které budou dokonale vystaveny na pozadí interiéru v barvě karamelové čokolády s nádherným osvětlením, které je vytvořeno dekorativním lustrem. Shodou okolností, 80 % zařízení interiéru je tvořeno materiály dodanými od pařížských výrobců, a v souvislosti s tímto námětem Aglas zvolil vůni Agraria, která byla inspirována pařížským levým břehem (Left Bank).  

Caramello, Vězeňská 3, Praha 1, www.caramello.cz

podobné články