Adore Restaurant
Gourmet & Cestování

Adore Restaurant

Jediná opravdu úctyhodná vášeň je touha ochutnat.

Restaurace Adore, která poprvé otevřela dveře svým zákazníkům letos na podzim, je dalším počinem zkušeného restauratéra Pavla Kumžáka, který stál za úspěšnými podniky jako například Papas, holešovické Molo22 či restaurací Auerole, která v roce 2013 získala jako jediný podnik ocenění Michelin Bib Gourmand. Po odchodu z Aureole strávil téměř rok cestováním a získáváním inspirace z celého světa právě pro tento nový projekt.

Adore je výjimečná hned několika aspekty, od samotného vstupu do restaurace, kam se dostanete tzv. zadními dveřmi a máte tak šanci nahlédnout do zákulisí, logistiky a plánovaní celé kuchyně, přes svůj výrazný design a atmosféru 80. let až po aspirativního šéfkuchaře.

Šéfkuchař Fabien Gailly, který do Adore přestupuje ze svého posledního postu sous chefa v hotelu Ritz-Carlton v Moskvě, během své kariéry vařil v mnoha michelinských podnicích včetně dvouhvězdičkové hotelové restaurace Caprice ve Four Season v Hongkongu (na pozici zástupce šéfkuchaře) a dříve v dvouhvězdičkové restaurace Lasserre v Paříži. V Adore bude Fabien nabízet hostům moderní světovou kuchyni ovlivněnou svým francouzským původem a svým pobytem v Asii.

O interiérový design a atmosféru 80. let se v Adore postaral architekt Václav Červenka (studio Ph5). Začlenění moderního designu se v historické budově gotického objektu ze 13.století zhostil se svou typickou profesionalitou a provokativností. Dřevěné historické malované stropy zákazníkům zprostředkovávají skoro až pod nos odrazy v netypické lesklých stolech.. Motivy lovu, vinné révy, hojnosti a zbrojnošů vyobrazených na stropě pak evokuje v designu kovových lopat, které jsou umístěny na stěnách po obvodu celé restaurace.

Adore Restaurant, Ovocný trh 12, Praha 1, tel.: 225 092 900, www.adorerestaurant.cz

podobné články