IMM v Kolíně nad Rýnem
Design

IMM v Kolíně nad Rýnem

Společnost Stopka představuje stěžejní novinky od značek, které zastupuje, jež se účastnily IMM Cologne 2018.

Walter Knoll

Společnost Walter Knoll loni obdržela několik významných cen za design, kvalitu a prezentaci svých výrobků.

Novinkou pro rok 2018 je určitě Bundle Sofa, navržené designéry z EOOS. Tato řada je synonymem pro měkkost a zcela novou úroveň sezení.

Moualla od Neptun Ozis. Masivní dřevěný stůl s neobvyklou, ale velmi elegantní siluetou.

Novinky naleznete také mezi koberci, které jsou vyrobené ze 100% jemného čínského hedvábí, jsou ručně vázané a v rozmanitých barvách. Další novinkou jsou kobercové polštáře Badawi, jež dále rozšiřují kolekci "Legends of Carpets".

Nové textilie a kůže byly navrženy dle filozofie Walter Knoll: "Natural Elegance".

Minotti

Italská značka Minotti na veletrhu představila dvě stěžejní novinky pro letošní rok.

Mimořádně elegantní a zvlněné tvary jsou charakteristické pro stůl Morgan Marble od designéra Rodolfa Dordoniho. Dominantní materiál, kterým je jemný mramor, spolehlivě zapadá do sofistikovaně stylového prostředí a vytváří příjemný dialog s mnoha doplňkovými díly celé kolekce. Stříbrné kovové podpěry kosočtvercového tvaru přidávají stolu eleganci.

Sedací souprava Powel s pevnými a sekčními sedadly je Rodolfo Dordonim navržena tak, aby uspokojila přirozenou touhu po odpočinku. Powell se vyznačuje jednoduchými stylovými liniemi a pečlivou řemeslnou úpravou s použitím polstrování z husího peří, a to jak u sedadel, tak u opěradel.

Poliform

Ikonická značka italského designu, Poliform, představila hned několik novinek.

Kolekce postelí Chloe interpretuje estetiku, která se vyznačuje měkkostí. Exkluzivní detaily a jedinečné povrchy vyjadřují stylový charakter této kolekce.

Mathieu je stůl se štíhlou siluetou, u kterého jsou jemné křivky vrcholu v úplném souladu s elegancí čistých linií struktury. Směs materiálů kůže, dřeva a kovu je umocněna jejich velkým kontrastem. Inspirace vychází z touhy po nábytku malých rozměrů, jež vytvoří pocit pohodlí a intimity.

Po slavném křesle Grace přichází sestra Sophie. Sophie má velkorysý rozměr a detail designu na loketní opěrce jemně podtrhuje koncept pohody spolu s výraznými liniemi konstrukce.

Interlübke

"Se srdcem a smyslem" je motto značky Interlübke, jež v Kolíně představila překvapivou emocionální koláž nových produktů včetně inovací a vylepšení již stávajících kolekcí. Posbírala tak několik významných ocenění: German brand Award, Cenu za design a Iconic Award za novou kolekci Lilu.

Společnost představila novou ideu postelí Izzy. Firma Westphalian pro Interlübke vyvinula důmyslný modulární lůžkový systém v nadčasovém designu, který může být modelován podle individuálního vkusu a pohodlí.

Oceněný policový systém Lilu byl vyvinut společně s designérem Christianem Wernerem. Tneto inovativní designový nábytek ve tvaru šikmého regálu najde své místo mezi bočnicemi postelí či pohovkou a stropem.

Po představení rozsáhlé kolekce osvětlení v roce 2017, využívá nyní Interlübke svůj potenciál i v tomto směru, ap roto používá celou škálu barev světel nejen pro exteriér, ale i pro vnitřní části šatníku.

Schramm

Německý výrobce postelí té nejvyšší kvality si pro kolínský veletrh kromě jiného připravil postel BRACE od Angely Schramm, jež má nízkou konstrukční výšku, ale i tak využívá dvoumatracový systém.

Postel Grand Cru Fold od Sebastiana Herknera má skládací čelní panel a získala ocenění Iconic Awards 2018, Best of Best. Je ideální pro čtení i práci v posteli.

Sebastian Herkner navrhl i postel Ono, protože věří, že číst a pracovat nebo snídat v posteli by mělo být co nejpříjemnější.

STOPKA

podobné články