Hvězdné menu v Kampa Parku
Gourmet & Cestování

Hvězdné menu v Kampa Parku

Šéfkuchař Marek Raditsch připravil ve své domovské restauraci Kampa Park nové menu, které dokonale ilustruje jeho kuchařskou filozofii.

Zkušený šéfkuchař na hvazdném menu prezentuje své speciality tak, aby zaujaly svou kreativní podobou se zachováním čistá chuti prémiových surovin.

„Naše nové menu jsme připravili s cílem vytvořit několik ikonických pokrmů, za kterými se budou hosté do Kampa Parku vracet. Proto je nechceme v blízké budoucnosti už zásadně měnit, jen budeme obměňovat jednotlivé sezónní suroviny,“ vysvětluje Marek Raditsch.

Mezi předkrmy zaujme nečekaně svěží prezentace dvou textur syrového masa tuňáka: sashimi a tataráku, které se na talíři setkají s bílou ředkví, koriandrem a sezamovými semínky. Lahodné je i chobotnicové carpaccio, u kterého je delikátní chuť jemného masa zvýrazněna gelem z citrusů yuzu, granátovým jablkem a čerstvou pažitkou.

Z hlavních pokrmů zaujme skvostná prezentace mořského ďasa, jehož šťavnaté maso Marek Raditsch servíruje s lehkou francouzskou verzí indického curry zvanou vadouvan, květákovou kaší zjemněnou zakysanou smetanou, dýňovými gnocchi a omáčkou beurre blanc. Milovníkům zvěřiny zase učaruje křehký srnčí hřbet podávaný s růžičkovou kapustou, s pyré z černého kořene ochuceným foie gras a houbovou demi glace omáčkou. 

Mezi místními dezerty je už léta oblíbené legendární jahodové cappuccino, ale novou ikonou všech milovníků sladkého se určitě stanou i skvostné ravioly plněné maracujou a podávané s mangovým sorbetem, kousky čerstvého manga a kousky dračího ovoce.

Kampa Park

podobné články