Nepředpokládáme, že našim čtenářům plandá sako a kalhoty nosí „na Havla“.

Některé události v životě ale přece jen volají po něčem lepším, než je konfekce, třebaže luxusní. Oblek na míru si v Praze dnes objednáte už od tří italských značek, které v módě udávají tempo i krok.

Prada

Jméno této italské značky je spojeno s inovacemi – kupříkladu v osmdesátých letech uvedla její dědička Miuccia Prada na trh luxusní tašky a doplňky z technického nylonu, kvůli nimž elity po celém světě začaly odkládat kabelky a kufry z aligátoří kůže. Stejný přístup uplatňuje Prada i v pánské módě. Její program obleků, košil a kabátů na zakázku reflektuje současné trendy a moderní přístup ke střihům, zároveň však ctí tradiční krejčovské postupy. Saka jsou tak k dispozici v několika střizích, od klasického až po přesně padnoucí s lehčí konstrukcí v ramenou, a kalhoty je možné objednat s nažehlenými puky i bez. Pouze u Prady ale získáte přístup k více než dvěma stovkám archivních košilových potisků, ať už klasického charakteru, nebo vycházejících z kolekcí představovaných na milánském týdnu módy. Nakonec košile se vzorem banánů nebo japonských komiksů, jež se nosí pod černým sakem, dokonale vystihují styl této značky. Prada službu Made to Measure neboli výroby na zakázku poskytuje ve skoro padesáti obchodech po celém světě a nechat si vzít míry je možné i v její pražské pobočce.

www.prada.com

Ermenegildo Zegna

Už roku 1910 začal Ermenegildo Zegna ve své továrně v severoitalském Triveru produkovat mimořádně kvalitní textilie. Firma, jež stále nese jeho jméno a kterou vede již třetí generace Zegnů, dodnes každý rok vyrobí miliony metrů látek, jež následně používají vyhlášené ateliéry a luxusní módní značky po celém světě. Je tak nasnadě, že na míru střižené obleky od Zegny patří k vrcholu pánské krejčoviny. Přesvědčit se o tom můžete i v pražském obchodě značky, kde najdete její kompletní zakázkový servis. Všichni odborníci, kteří se v butiku zakázkové službě věnují, prošli výcvikem přímo u značky a měření jsou schopni provést v obchodě, v kanceláři, a dokonce i u vás doma. Je samozřejmostí, že je možné vybrat si látku ze stovek různých dezénů, pro ty největší fajnšmekry ale Zegna nabízí program Broken Suit, kdy se sako a kalhoty vyrobí ve zcela jiné látce, barvě či vzoru, které spolu přesto lahodí oku. Výsledkem je oblek odpovídající trendům, které udávají ti nejfotogeničtější dandyové z Milána a Florencie.

www.lbm.cz, www.zegna.com

Canali

Nový multibrandový obchod s lakonickým názvem The Store se v Praze otevře až koncem podzimu, už teď je ale zřejmé, že půjde o zajímavý mix značek v čele s legendárními brandy Giorgio Armani a Vivienne Westwood. The Store tu však nabídne i službu zakázkové výroby obleků na míru od italského domu Canali, který se pánské krejčovině věnuje už od roku 1934. V současnosti u Canali nabízejí každou sezonu pět set různých látek, jež doplňují desítky možných podšívek, knoflíků a dalších vymožeností jako vyšívaný monogram – na zimní black tie party se přece hodí jiná textilie, vzor a střih než na letní schůzku s obchodním partnerem ve Středomoří. Těmito spletitostmi v The Store provádějí fundovaní odborníci, kteří následnou objednávku odešlou krejčím do Itálie.

www.the-store.cz

CategoriesNezařazené