L

Louis Vuitton představuje Les Extraits Collection

Architekt Frank Gehry a parfumér Jacques Cavallier Belletrud společně vytvořili uměleckou pětici parfémů s opojným názvem Les Extraits Collection. Podstatou vůní je čistá esence bez přidaného pozlátka.

Kolekce parfémů Les Extraits Collection představuje výzvu vyšší úrovně. Zahalí kůží jemným závojem a postupně odhaluje všechny své stránky v pěti hlavních kompozicích. Kolekce je ódou na svobodu, neomezený pohyb, dech života a věčné proměny přírody.

„Mou touhou bylo přistoupit k projektu ze skulpturálního úhlu pohledu. Chtěl jsem svět parfémů obohatit o nový rozměr. Nejedná se o definitivní geometrickou formu, je to o pohybu. Vizuálním pohybu, obohaceném o rozměr pomíjivosti,“ popsal svou vizi Frank Gehry.

Parfémový extrakt v nové podobě

„Pokud chcete znovu objevit nótu extraktu, je důležité oddělit ingredience a odhalit jejich pravou esenci. Vše rozpojit, odhodit veškeré pozlátko, pozvednout se nad smyslnost a dostat se k samému jádru vzácné kapky. Extrakt je siluetou parfému, jeho dílenou podstatou,“ vyjádřil se Jacques Cavallier Belletrud, který pochází z Grasse, světového centra parfumérství.

Prostřednictvím kolekce Les Extraits Collection posouvá mistr parfumér značky Louis Vuitton hypersenzitivitu až na samý extrém. Na scénu přichází koncentrace pěti směsí, které představují esenci umění, tradice a příběh své tvorby.

Pětice parfémů představuje Belletrudovu ódu těm, kdo jej formovali, kdo z něj učinili mistra, jehož touha po zázracích se nikdy neunaví. „Jsou zintenzivněním emocí. Opravdovým unikem. Typem parfému, který prodlévá na kůži bez jakéhokoliv rušivého elementu. Jsou rozpoznatelné, ale nikoliv přehnané. Primární suroviny mne vždy dokážou překvapit. Rád odkrývám věčnou krásu ve vzájemném souladu. Mám štěstí, že mi moderní postupy dovolí vyrobit molekuly, které dokážou propůjčit svěží nádech a jasné světlo něčemu, co se primárně zdálo až příliš temné,“ dodává k procesu tvorby.

Pět parfémů bez definovaného svrchního tónu, srdce či báze, strukturovaných jako olfaktorní sloupce, prodloužené a zaoblené do dokonalého crescenda. Linie, světlo a pohyb se prolínají do toho nejčistšího vnímání.

Skulpturální odysea: Flakón Franka Gehryho

Je to vůbec poprvé, kdy Frank Gehry, jeden z nejvýznamnějších žijících architektů, navrhl flakón na parfém. Výchozím bodem byl originální flakón od Marca Newsona. Gehry změnil a rozšířil jeho linie. Typickým tahem přetransformoval rovnou linii v elipsu a tvaroval křivky, dokud se nezformovaly do tvaru oblouku, transparentní plachty, která proplouvá prostorem. Poté vzal hliníkový plát a nařasil jej jako látku. Vznikl tak nadpozemský, ručně leštěný uzávěr flakónu s pečetí LV uvnitř.

Základem savoir-faire značky Louis Vuitton je metamorfóza v nejrůznějších podobách. To se týká i zářivého kvítku, který není ničím jiným než plodem neomezené vize. Tentokrát se logo objevuje v podobě reliéfu na straně flakónu a splývá se světlem.

Elegantně pomačkaný uzávěr zpodobňuje mořský aerosol a také neomezený pohyb života, i kreací, které vznikají lehce jako závan vzduchu. Představuje svobodomyslného ducha ztělesněného v podobě plachty, jednoho z nejoblíbenějších symbolů Franka Gehryho.

Dancing Blossom

Visutá zahrada vyzývá k ponoření do „kaskády květin“. Jasmín arabský, růže stolistá, vonokvětka a indická tuberóza se společně mísí a dávají průchod přírodě. „Růže je nejrozmanitější květinou, má v sobě citrónovou svěžest, čajové nóty i koření. Jasmín je živočišnější, více maskulinní,“ popisuje Jacques Cavallier Belletrud.

Cosmic Cloud

Vydejme se na let nad zemitou existenci. Cesta vede do neprobádaných míst, na hranici reality a fantazie, která se koupe ve vůni pižma přerušované závanem venezuelské fazole tonka. Jemné, ovocné pižmo a čistý Ambrette pochází z pestíku makovic rostoucích v Peru. Na scénu přichází pačuli, jež pozvedá síla cypřiše a větvičníku slívového s akordy cistu a bergamotu.

Rhapsody

Když se horizont vynoří z nekonečné linie, započíná mimořádně opojná a zářivá cesta. Vše začíná a znovu se rodí pomocí alchymie čichu. „Je to srdce chypru, první sofistikovaná olfaktorní forma v moderním parfumérství. Chtěl jsem mu dát moderní podobu a zároveň zachovat jeho DNA,“ vysvětluje Jacques Cavallier Belletrud. „Poté přichází na řadu květiny prosycené světlem, počínaje jasmínem velkokvětým, přes pačuli až k růži stolisté. Nesmíme zapomenout ani na yerba maté, které předchází svěžímu a průzračnému tónu zelené konvalinky.“

Symphony

Je jako spojení nebe a země, záplava smyslových vjemů, nekonečné potěšení z absolutního světla, jiskřivá atmosféra ostrovů ošlehaných větrem. Sladká pikantnost čerstvého zázvoru je okořeněná koktejlem z bergamotu a grapefruitu. Vůně je velmi přesvědčivá – pižmová, ovocná, sametová plnost se dostává do přímého kontaktu s dozvukem kolínské vody. Zářivé chvění, čistá smyslnost plná bohatých nót, které doprovází hudbu probouzejícího se světa. Podle Jacquese Cavalliera Belletruda je „…spojením Země a oblohy a vznešenou harmonií elementů.“

Stellar Times

Jako majestátní cesta časem, za znovuobjevením nádhery pohádkových chrámů a zahrad zdobených mozaikami a fontánami. „S využitím ambry, která pluje v oceánu, a klasické ambry, která má vanilkový a intenzivně pryskyřičný charakter, jsem se rozhodl vytvořit jemnou, bílou, dřevitou a hlubokou ambrovou vůni,“ popsal Belletrud. Zlatý palác v oblacích se zjevuje ve směsi rozvířených tónů pomerančového květu, v kombinaci s rostlinnou ambrou a koženými nótami peruánského balzámu.

CategoriesNezařazené