M

MBPFW: LAFORMELA v nové kolekci ukázala ženu bojovnici a veganskou kůži

LAFORMELA svou aktuální kolekcí navazuje na předchozí tvorbu – modely, jež byly představeny v květnu. U klientek dlouhodobě oblíbené kousky se však dočkaly nových siluet. Kromě transformovaných bestsellers se můžete těšit i na zcela nové looky inspirované vizuálně přitažlivým světem koňských dostihů.

LAFORMELA svou aktuální kolekcí navazuje na předchozí tvorbu – modely, jež byly představeny v květnu. U klientek dlouhodobě oblíbené modely však byly rozpracovány do nových siluet. Kromě transformovaných bestsellers se můžete těšit i na zcela nové looky inspirované vizuálně přitažlivým světem koňských dostihů.

“Původně jsme celou kolekci chtěli postavit výhradně na naší předchozí tvorbě. Během příprav se nám ale nečekaně a přirozeně začalo rozkrývat téma koní, dostihů a žokejů. Toho jsme využili a z prostředí vrcholových koní začali čerpat systematicky, i když co nejvíc nenápadně a rafinovaně. Prostředí dostihů se nám nakonec nejsilněji zjevilo v dílčích prvcích kolekce, jako jsou kukly, z nichž některé jsou neoddělitelnou součástí topů, detaily zapínání na průvlek či hněde pepito. Téma se pak zásadně promítlo i do stylingu. Ženy pro nás jsou opět silnými, na nikom a ničem závislými osobnostmi. V první řadě je vnímáme jako neúnavné bojovnice, což je patrné i ze zdůraznění ramen mírně naddimenzovanými vycpávkami,” představují novou kolekci Mirka Kohutiarová a Antonín Soukup.

Kromě oblíbených a dnes už pro značku typických materiálů je nově použit například tencl. Zároveň LAFORMELA navazuje na zpracování bavlněných žebrových úpletů, nadále pracuje s veganskou kůží, která se v kolekcích objevuje již třetí sezonu, tentokrát v barvě černé, olivově zelené nebo smetanové. Oblíbené kovové detaily – druky tentokrát pouze upozorňují na krásu ženské siluety, kdy kopírují ženské tvary nebo zdůrazňují důležitý detail. Nechybí ani milovaný lesklý vinyl.

LAFORMELA se po čase vrací k uměle kožešině, použitá je v detailech kabátů a doplňků, a také k ručně pleteným oděvům z hedvábneho mohéru (minisukně a rolákové bolerko). Střihy jsou opět geometricky řešené do linií, či tak, aby rafinovaně podpořily přirozenou krásu ženského těla a jeho křivek. Výrazné vzory fungují hlavně v kombinaci žluto-fialové. Podívejte se na všechny looky v galerii.

This slideshow requires JavaScript.

Foto: Mercedes-Benz Prague Fashion Week

CategoriesNezařazené