Z

Zuzana Kubíčková předvedla novou kolekci Couture 2021

Nová Couture kolekce návrhářky Zuzany Kubíčkové staví na dechberoucí selekci večerních šatů. Kromě intenzivního pocitu, že po období, kdy společenský život jako by nebyl, si právě večerní šaty zasloužíme, vedlo k rozhodnutí několik důvodů. Ženy do ateliéru Zuzany Kubíčkové nejvíce přicházejí právě pro šaty na speciální příležitosti. „Moje módní východisko je snaha krásně oblékat konkrétní ženy. Jsem si vědomá toho, že spousta věcí už tu byla, a nejde mi o vytváření nových módních konceptů. Přicházím s mou vizí toho, co vnímám, že mé zákaznice hledají, chtějí a potřebují,“ objasňuje Zuzana.

V druhém plánu stojí fakt, že ve své linii Couture tvoří návrhářka unikátní modely, jež jsou příležitostí předvést kreativitu i krejčovský um ateliéru. A do třetice, komplexní řada večerních šatů je téma, které návrhářku zajímalo už delší dobu.

Rozhodnutí věnovat se večerním šatům svým způsobem definovalo i estetický směr kolekce. „Ztělesněním ideálních večerních šatů je pro mě styl 30. let minulého století. Jsem přesvědčená, že je to ta nejlichotivější silueta a archetyp noblesních šatů. Styl třicátých let přinesl novou práci s materiálem a anatomií těla. Například díky šikmému pokládání látky se šaty jiným způsobem nesou kolem těla. A to se nám na stylu tohoto období líbí,“ říká Zuzana.

Modely však zdaleka nejsou čistě nostalgické. K estetice 30. let přidává autorka své vlastní vize a také styling, kterým již tradičně kolekci doladil stylista Jan Králíček, je přirozený a uvolněný. Šaty ve všech délkách doplňují špičaté baleríny bez podpatku a společnost Preciosa ke kolekci na míru vytvořila čelenky a vlasové ozdoby s českým křišťálem.

V kolekci se objevují exkluzivní materiály jako hedvábný samet, tzv. envers satin, hedvábný šifon, různé flitrové látky, hedvábí s metalickým vláknem, flitrová výšivka na tylu či třpytivý úplet. Barevnou paletu tvoří kombinace zemitých a pastelových odstínů. Přehlídka kolekce proběhla na Letné, v části Prahy, která byla vystavěná ve 30. letech, a v níž návrhářka sama donedávna žila. Všechny looky si můžete prohlédnout v naší galerii.

This slideshow requires JavaScript.

CategoriesNezařazené