U

Unikátní show Jana Černého

Listopadová show návrháře Jana Černého a jeho značky Jan se poprvé uskutečnila zcela samostatně a poprvé se rozhodla jít proti zvyklostem a dělení módních kolekcí na jarní a podzimní. Představila jednoduše oblečení pro rok 2022.

Nešlo navíc o tradiční módní přehlídku, kde se hosté usadí do několika řad a modelové procházejí kolem nich. Tady naopak modelové a modelky vytvořili živou expozici, kterou si návštěvníci mohli důkladně prohlédnout. Součástí byl poprvé i vůz Lexus UX, kterým Jan jezdí a jehož design sám navrhl.

Jan Černý se letos stal českým ambasadorem automobilky Lexus, která celosvětově podporuje mladé umělce a designéry. Černý crossover s ekologickým hybridním pohonem Lexus UX zdobí modrý Rorschachův vzor, který je typickým motivem Janových kolekci, přičemž ani ta na příští rok není výjimkou.

„Kolekce má ztotožňovat naději pro nové zítřky, znovu upozorňovat na důležitost thinking forward a nesoustředit se jen na problémy dneška, k čemuž výrazně svádí éra Covid-19. Heslo celé kolekce je „Time Heals All Wounds. Přemýšlím hodně o čase a jak se promítá do oděvu, a přicházím na to, že čas v oděvu je pohyb. Proto pracuji se svými oblíbenými tuhými materiály jako je denim, kabátovina a další, ale tentokrát je dostávám do pohybu, různě řasím, aby evokovaly, že jsou v pohybu, i když jsou statické. Kolekci opět charakterizuje výrazná barevnost, printy, esence mládí a generace Z,popisuje Jan Černý. Vůbec poprvé se mezi jeho modely objevilo i dámské oblečení.

 Akce proběhla v novém designérově ateliéru v Hale D v Holešovicích. Její podtitul Factory Visit proto přesně vyjadřoval i celý koncept. „Hala byla celá v šeru a hosté si svítili telefony, aby viděli na cestu a na modely, které budou postupně objevovat po celé hale. Díky tomu si mohli vše prohlédnout v klidu, zblízka a v absolutní intimitě, cokoli si vyfotit a zažít atmosféru mého nového ateliéru, kde také poprvé celá kolekce vznikala. Poslední zastávkou trasy vedoucí kolem Lexusu UX pak byla přímo místnost mého ateliéru, která působila jako „muzeum– na stole byly vystavené doplňky z kolekce, hosté si mohli prohlédnout prostor, where the magic happens,směje se Jan.

Celá akce pak byla přizpůsobena proticovidovým opatřením, kdy hosté s očkováním nebo po prodělaném covidu byli do haly pouštěni postupně po malých skupinkách, aby vše proběhlo v maximální bezpečnosti.

CategoriesNezařazené