N

Nová publikace Louis Vuitton vzdává hold řemeslníkům značky

V první únorový den vychází exkluzivní kniha s názvem Louis Vuitton Manufactures, která vás vtáhne do světa dílen francouzské značky a jejich řemeslných mistrů tvořících unikátní kousky ikonického módního domu.

Zástupci značky Louis Vuitton razí myšlenku, že i manufaktura se může stát místem plným seberealizace a individuality. S cílem maximálně využít regionální umění a řemeslnou dokonalost jsou využívány také manufaktury mimo rodnou Francii, ať už se jedná o Ženevu, Fiesso d´ Attico či Texas. Dílny Louis Vuitton se často nachází v blízkosti historických míst či lokací s neopakovatelným přírodním bohatstvím – z normandské manufaktury v Ducey můžete spatřit pevnost obklopenou oceánem, Mont Saint Michel. Manufaktura zaplavená světlem v Beaulieu-sur-Layon vyniká nízkým environmentálním dopadem.

Součástí knihy jsou fotografie vytvořené speciálně pro tento titul. Najdete na nich lokace a budovy, ve kterých se nachází manufaktury Louis Vuitton, stejně jako snímky výjimečných řemeslníků, jejichž talent ožívá v kreacích značky Louis Vuitton. Techniky a savoir-faire zakladatele značky díky nim přechází do 21. století.

Autorem knihy je historik a žurnalista Nicholas Foulkes, který pravidelně přispívá do titulů jako Vanity Fair, Financial Times How to Spent It a The Rake Magazine a je editorem sekce luxus v britském GQ. Foulkes je také autorem britské historické trilogie z 19. století – Last of the Dandies, Dancing into Battle, a Gentlemen and Blackguards a vydal přibližně 30 knih o historii, umění a stylu.

CategoriesNezařazené