M

MBPFW: Walk of Fame Vandy Jandy

Vanda Janda se v npvé kolekci inspirovala životem hollywoodských hvězd, které během jednoho natáčecího dne prožijí život rockové hvězdy i nevěsty v osudový den.

Návrhářka i tentokrát pracuje s výraznými siluetami a věnuje se vysoké krejčovině. Kolekce Walk of Fame je zase o krok dále, co se týká zpracování, a to hlavně díky řemeslným pracím na jednotlivých elementech oděvů. Jedná se konkrétně o zdobení pštrosím peřím, ruční výrobu paličkované krajky, výšivku skleněnými korálky nebo štrasem. Právě kvůli detailním ručním pracím tvorba kolekce trvala déle než šest měsíců. Na výrobě paličkované krajky ve tvaru hvězd pracovala Vandina maminka.

„Vznik kolekce jsem konzultovala s celou rodinou. Dostali jsme se k motivu hvězdy, což je velmi profláknutý motiv, a řešili jsme, jak jej uchopit jinak. Zjišťovali jsme hvězdné konstelace dle narození žen, které pro mě něco znamenají – ať už v Hollywoodu, který prezentujeme, nebo v rámci jednotlivců, kteří jsou důležití pro mě jako osobu. Hvězdnou symboliku jsme zařadili i do samotné módní show, vždyť kdo by si nepřál kráčet po hvězdách na slavné hollywoodské Walk of Fame?!”

Motiv hvězdy se na oděvech objevuje v různých rovinách. I její jednoduchý tvar byl zpracován různými tradičními technikami, některé z nich jsou už téměř zapomenuté. Vanda pracovala se svými grafičkami tak, aby výsledek oslovil i mladší generace.

Kolekce je vytvořená ze stoprocentního hedvábí, kašmíru a vlny. Kvalitní tyl, který zachovává pevnost, dopomáhá vytvořit efektivní přeexponované siluety, které jsou pro Vandinu práci typické. Promítají se v ní tvary oděvů, které se tradičně vážou k důležitým životním událostem.

This slideshow requires JavaScript.

Foto: Mercedes-Benz Prague Fashion Week

CategoriesNezařazené