B

Barbie představuje panenku královny Alžběty II.

i příležitosti oslav královnina historického platinového jubilea v letošním roce vytvořila značka Barbie® na počest Jejího Veličenstva královnu Alžbětu II., jež je nejdéle vládnoucí panovnicí v britských dějinách, panenkou Barbie® z kolekce Tribute Collection, která je vyrobena podle její podoby.

Královna Alžběta II. slaví 70 historických let své služby a je první britskou panovnicí, která oslavila platinové jubileum. Po své korunovaci v roce 1953 se královna během své výjimečné vlády postavila do čela povinností, humanitárních snah a života ve veřejné službě a sjednotila národ v oslavách, reflexi a společenství.

Panenka Barbie® královna Alžběta II. je okamžitě rozpoznatelná v elegantních šatech v barvě slonové kosti a modré stuze zdobené řády. Diadém vychází z třásňové čelenky královny Marie – kterou královna proslavila ve svůj svatební den – a miniaturní medailonky na stužkách jsou inspirovány řády královské rodiny. Růžovou stuhu daroval královně její otec Jiří VI. a bleděmodrou její dědeček Jiří V.

Historička a profesorka Kate Williamsová, autorka knihy Naše královna Alžběta, řekla: Královna Alžběta II. měla mimořádný vliv a zastávala pozici, jakou má jen málo žen. Jako nejdéle vládnoucí britská panovnice a první, která dosáhla platinového jubilea, se královna věnovala službě a povinnostem, a viděla, jak se svět nesmírně mění. V roce 1952, kdy nastoupila na trůn, nebyly ženy podporovány v práci, a politici vyjadřovali pochybnosti o mladé panovnici – ona jim však ukázala, že se mýlili, a dokázala, že je zdatnou vůdkyní a diplomatkou. V době, kdy Její Veličenstvo slaví toto významné jubileum, je úžasné, že ikonická značka jako je Barbie, se s novými generacemi dělí o vliv významných historických ženských osobností jako vůdkyň, tvůrkyň a průkopnic.

 

Od roku 1959 je cílem značky Barbie® inspirovat nekonečný potenciál každé dívky a připomínat jí, že může být čímkoli. Toto poselství nebylo nikdy aktuálnější než dnes. V loňském roce uvedla značka Barbie® na trh kolekci Tribute, která oslavuje vizionáře za jejich neuvěřitelný přínos, vliv a odkaz průkopníků.

 

Panenka Barbie® královny Alžběty II. je uložena v krabici inspirované stylem Buckinghamského paláce, která je tvořena 3D zdobeným vykrajovaným rámečkem, jenž panenku rámuje, a vnitřním panelem s trůnem a červeným kobercem inspirovaným královským trůnním sálem. Krabička je potištěna logem ve tvaru erbu a odznakem připomínajícím 70. výročí nástupu královny na trůn.

 

Panenka královny Alžběty II. se bude prodávat v obchodech Amazon, Harrods, Hamley’s, Selfridges a John Lewis od 21. dubna 2022 před královniným platinovým jubileem 2. června 2022.

CategoriesNezařazené
Tags