R

Renesance školství v Leonardo da Vinci Academy

Pražská podnikatelka Věra Komárová vrátila lesk a třpyt české kosmetické značce Dermacol, udělala z ní číslo jedna na tuzemském trhu a postarala se i o expanzi do dalších sedmdesáti zemí. Nyní se rozhodla reformovat české školství. Důvod byl jednoduchý – poskytnout svým třem dcerám lepší vzdělání.

Top 10

Věra Komárová, která vystudovala pedagogiku a překladatelství na Univerzitě Karlově, ovládá sedm jazyků a část studia sama strávila v zahraničí. Pandemie a s ní spojený čas v izolaci se třemi dcerami využila k tomu, aby konečně promyslela nový projekt školy 21. století, jež připraví všechny své žáky na možné životní změny, ale i na to, aby se uměli orientovat v příjímání informací, aby ke studiu přistupovali badatelským způsobem a aby se vzdělávali všestranně – jak vědecky, tak i holisticky. Díky tomu byla Leonardo da Vinci Academy zařazena mezi Top 10 nejlepších mezinárodních škol v Praze.

Česká i mezinárodní akreditace

V září 2021 tak začal pilotní provoz Leonardo da Vinci Academy, kam nyní na 2. stupeň dochází 33 žáků. K rozjezdu akademie pomohly členky Českomoravské asociace podnikatelek a manažerek a poradci ze škol Open Gate, Porg a British School. Za osmiměsíční provoz se podařilo neskutečné – akademie získala zápis do registru MŠMT jako základní škola i gymnázium, ale i zahraniční akreditaci Pearson Edexcell, která poskytuje systém externě hodnocených zkoušek IGSCE a A-Level, a stala se i IB kandidátem.

Zápis ke studiu v plném proudu

Zájem o studium v bilingvním česko-anglickém systému je stále žádanější a pro umístění nově zapsaných žáků pořídila akademie UNESCEM chráněnou budovu přímo v centru Prahy, v Dlouhé ulici. Třípatrový Dům u Borovanských má rozlohu 1700 metrů čtverečních a vejdou se do ní desítky tříd, kabinetů i odpočinkových a společných prostor. První akreditovaný rok odstartuje už 1. září 2022 a v tuto chvíli již intenzivně probíhají  zápisy do všech ročníků 1. a 2. stupně základní školy, ale i do 1. ročníku mezinárodního gymnázia s českým programem.

Unikátní spojení jazyků

Možnosti propojení mezinárodního učebního plánu s českým jazykem jsou v Praze velmi omezené a jen minimum škol nabízí dvojí výstupní zkoušky s takovým systémem, jakým disponuje Leonardo da Vinci Academy – tedy českou maturitu i mezinárodně uznávané zkoušky A-Level a IB. I proto má akademie hned dva ředitele. Českou sekci vede Zbyněk Leobl, který se po studiích na Oxfordu stal zástupcem ředitele v IB škole v brazilském Sao Paulu, zatímco mezinárodní sekci šéfuje zkušený britský ředitel Justin Killculen-Nichols.

Pro 1. stupeň je program zaměřený na vzdělávání v českém i anglickém jazyce, s podporou programu IPC (International Primary Curriculum), který boří strukturu jednotlivých předmětů a integruje je do projektových celků. Ve třídě je maximálně 16 dětí a pracují dle vlastního vývojového stupně v trojročí. Při zápisu vypracovávají všichni uchazeči kompetenční test, který indikuje jejich studijní předpoklady. Žáci musí také projít pohovorem a celodenním zařazením do kolektivu.

Learning Today, Leading Tomorrow

Školné je stanoveno na 20 až 25 tisíc korun měsíčně dle věkového stupně. Existuje však možnost zažádat o úlevu na školném pro matky samoživitelky, nadané studenty či sourozence. Škola má motivační anglický slogan Learning Today, Leading Tomorrow. Věra Komárová nebere budoucí kariéru dětí na lehkou váhu a cílí na budování výběrové bilingvní školy, která poskytne vzdělání na vysoké mezinárodní úrovní a zároveň naučí naše lídry excelentní komunikaci v českém jazyce.

První stupeň se pyšní sloganem Greatness From Small Beginnings. Motivace a pozitivní individální přístup jsou totiž hlavními pilíři Leonardo da Vinci Academy. Tím však plány podnikatelky z beauty impéria nekončí. Svou instituci plánuje brzy rozšířit také o předškolní systém vzdělání.

www.lvacademy.cz

CategoriesNezařazené