P

Přímé lety do New Yorku jsou zpět: Jak město zažít jinak?

Ikonické americké destinace byly kvůli koronavirové pandemii téměř dva roky Evropanům nedostupné. Cestování do USA je už však několik měsíců opět možné a navíc byla obnovena přímá letecká linka z Prahy do New Yorku. Jak zažít americkou metropoli, jako byste v ní byli poprvé? Přinášíme vám exkluzivní insider tipy. 

Zázemí: Ace Hotel Brooklyn

Na seznamech top nových hotelů figuruje hned několik newyorských tipů, nás ale nejvíce zaujal Ace Hotel Brooklyn. Designový hotel nestojí zrovna v nejvyhledávanější hipsterské části města, najdete ho totiž v jižním Brooklynu. Zvolení lokality nebylo náhodné – cílí na ochutnávku autentického New Yorku bez turistického pozlátka Manhattanu. Butikový hotel sází na sofistikovaný interiér, který spojuje industriální styl s betonovou stěrkou a dominantními okny s designovými kusy vintage nábytku v základních barvách, které dávají vyniknout kontrastním dřevěným prvkům a uměleckým artefaktům od lokálních umělců.

Jídlo: Bar Blondeau

Toužíte-li poznat novinky z oblasti newyorské gourmet scény, zamiřte do Bar Blondeau, který najdete v brooklynském Williamsburgu. Bar v šestém patře hotelu Wythe s dokonalým výhledem na celou manhattanskou scenérii nabízí mezinárodní mořské speciality, ale i smažené artyčoky nebo jazyk z hovězího wagyu či japonské smažené kuře. Stranou nezůstávají ani signature koktejly, jako je Skyline s vodkou, švěstkovým likérem, yuzu a šumivým vínem nebo Metro North z newyorského jablkového ginu, meruňkového brandy, zázvoru a citronu.

Hudba: Village Vanguard

Metropole New York byla vždy styčným bodem pro celý hudební svět, tak se mu dostaňte pod povrch a objevte opravdové klenoty, které znají pouze místní. V Greenwich Village se ve sklepení ukrývá malý jazzový klub s názvem Village Vanguard, který je ve městě už od 30. let minulého století. Klub se stal jazzovým domovem takových ikon, jako je Miles Davis. Neveřejným tipem pro autentický zážitek z hudby je také možnost navštívit ranní zkoušku orchestru New York Philharmonic. Užít si ji můžete každý týden jen za dvacet dolarů.

Nákupy: Sang Sang Jewelry

Zapomeňte na suvenýry na Times Square a až se vyčerpáte shoppingem v ikonických obchodních domech typu Saks Fifth Avenue, Bergdorf Goodman nebo Nordstrom a projdete všechny butiky na Páté Avenue a Madison Avenue, je čas vyrazit pro typické newyorské šperky, které by se daly shrnout jedním slovem: zlato. Možná vás překvapí, že budete směřovat na Canal Street do Chinatown, kde najdete šperkařství New Top Jewelry a Popular Jewelry, které proslavila klientela z oblasti celebrit a rapperů. Hned vedle Popular Jewelry, které je spojené se zakázkovou výrobou pro A$AP Rockyho, však upřete pozornost na méně nápadné zlatnictví s názvem Sang Sang Jewelry. Malý butik nabízí oslnivou masu zlatých šperků, mezi nimiž najdete vše od typických bamboo náušnic, přes zakázkové kousky s nápisy až po nekonečné variace náhrdelníků. Sang Sang má okolo sebe velkou konkurenci a nechce přijít o žádného zákazníka. Smlouvání proto v butiku probíhá podobně jako na tržišti – cena bude klesat tak dlouho, než na ni kývnete, tak směle do toho. 

CategoriesNezařazené