V

Vstupní brána v podobě Zeleného města Heights

Developerská společnost Daramis dne 14. června v místě stavby slavnostně poklepala na základní kámen projektu Zelené město Heights, který bude tvořit pomyslnou bránu do lokality Zeleného města umístěného v těsné blízkosti Třešňovky a vrchu Smetanka na rozhraní Jarova a Hrdlořez. Jedná se o dva bytové domy, které dohromady budou mít 232 bytových jednotek a jejíchž dokončení je plánováno na jaře roku 2024.

Na základní kámen poklepal za společnost Daramis výkonný ředitel Dušan Krajča a architekt Gal Karagula, za společnost Metrostav Ing. Martin Sirotek, dále pak architekt Tomáš Kaňka za ateliér Kaňka + Partners a Miroslav Kroutil za Raiffeisen Bank. Společně pak vložili listinu pro budoucí generaci do připraveného tubusu, který se vložil do základu stavby.

Úvodního slova se ujal výkonný ředitel společnosti Daramis. „Jsem rád, že máme tu možnost nabídnout další etapu tak úspěšného projektu, jakým je Zelené Město. V této čtvrté etapě přinášíme klientům nejen stylové bydlení v harmonii s okolní přírodou, ale i další přidanou hodnotu jakou je sportovní hřiště a parková zeleň. Při jeho přípravě jsme se zaměřili na kvalitní materiály, vyšší standardy, které byly doplněny například podlahovým vytápěním či rekuperací. Věříme, že klientů projektu Zeleně město Height projekt nabízí i nadále velmi kvalitní a příjemné bydlení, jako tomu bylo i v minulých etapách“, řekl Dušan Krajča, který zároveň popřál projektu hladký průběh a poděkoval všem partnerům.Projektu Zelené město Heights nabídne svým majitelům stylové a moderní bydlení, které nabízí úžasné výhledy do širokého okolí a zejména na blízký rozlehlý třešňový sad Třešňovka. Jde o dva desetipodlažní domy, které budou dominantou a vstupní branou do lokality Zeleného města. Byty jsou velikostně od 1+kk – 4+kk s obytnou plochou od 36 m2 do 108 m2, budou ve vysokém standardu, včetně podlahového vytápění, centrální rekuperace, plně prosklených balkonů a dostatečným množstvím parkovacích míst. Vedle toho je počítáno i s výstavbou venkovního hřiště pro sport a aktivní odpočinek. Ve třech podzemních patrech pak nabídne velkorysý počet parkovacích míst.

Návrh projektu pochází od architekta Gala Karaguly a Nicolase Abelese, kteří na něm spolupracovali se společností Kaňka + Partners. „Zvláštní pozornost jsme u tohoto projektu věnovali detailům a konstrukčním materiálům tak, aby celkový výsledek byl dlouhotrvající, ohromující a zároveň krásný. Čtvrtá etapa vznikla s myšlenou přímého rozšíření stávajícího komplexu, který bude pomyslnou bránou a díky to mu se obyvatelé i návštěvníci ihned seznámí s jedinečným architektonickým pojetím stavby a její silnou vazbou na zelené údolí v okolí, “ řekl hlavní architekt společnosti, Gal Karagula.

Zahájení výstavby projektu započalo na konci ledna 2022. Generální zhotovitel stavby je společnost Metrostav, se kterou Daramis spolupracuje již mnoho let. Více informací o projektu Zelené město Heights je k dispozici na webové stránce www.zelene-mesto.cz.

CategoriesNezařazené