S

Sportovní legíny: Jak je nosit mimo posilovnu?

Legíny se staly nedílnou součástí našich šatníků. I když sportovní móda fatálně poznamenala veškerá zavedená módní pravidla, stále je vhodné některá z nich dodržovat. Jak tedy legíny správně nosit i mimo posilovnu?

Sportovní legíny. Pohodlný kousek dříve býval součástí outfitů předcvičovatelek aerobiku a teenagerů z osmdesátých let. Dnes se z něj stala stylová část šatníku oblíbená mezi módními ikonami a influencery. Jak se s tímto rozporuplným trendem popasovat a jaká pravidla by měla zůstat dodržena?

Sportovní legíny a posilovna

I v posilovně chceme vypadat dobře, nicméně při cvičení byste se měly hlavně skvěle cítit, abyste podaly co nejlepší fyzické výkony. Pokud se tedy cítíte nejlépe v legínách a volném triku, nebo si přes legíny přetáhnete ještě šortky, nikdo by na vás neměl dívat jako na módního barbara.

Legíny mimo tělocvičnu

Zatímco v rámci sportovních aktivit se celkový outfit moc neřeší, mimo tělocvičnu už jistá pravidla platí.

  • Materiál – materiál je při výběru legín zásadní. Například tenká teplákovina je možná ideální do posilovny, ale na normální nošení se příliš nehodí, působí totiž spíš domácky. Proto jsou lepší lesklé nebo kožené.
  • Spodní prádlo – módního faux pas se dopustíte, pokud zvolíte špatné spodní prádlo, které buď prosvítá, nebo vytváří nehezkou strukturu.
  • Dlouhý vršek – legíny vypadají nejlépe, když je nosíte s dlouhým vrškem . Použijte například oversized košili nebo tuniku doplněnou teniskami a bomberem.

Výběr oblečení by měl vždy záviset na typu postavě, ročním období a náladě. Pokud stále váháte, zda jsou sportovní legíny tím pravým kouskem pro vás, vyzkoušejte je nejdříve na sport.

CategoriesNezařazené