N

Nový Zéland otevřel hranice: Jaké jsou podmínky?

Nový Zéland otevřel své hranice pro zahraniční turistický ruch poprvé od vypuknutí pandemie. Za jakých podmínek můžete vstoupit do země?

 

Populární turistická destinace začala vítat turisty na začátku letošního května po více než dvouletém zákazu. První zahraniční nadšence přitom přivítala sama premiérka Nového Zélandu, Jacinda Ardern.

 

Jedno z nejstriktnějších pandemických omezení na světě garantovalo vstup do země pouze občanům a permanetním rezidentům. Nyní se na Nový Zéland dostanou i plně naočkovaní turisté, kteří najdou svou zemi na seznamu Visa waiver, kde se kromě České republiky nachází zhruba 59 dalších států.

 

Od června přestala platit i povinnost negativního testu pro vstup do země, aktuální podmínky je však vždy potřeba ověřit online. Prokázat očkování je i nadále nutností – až na zdravotní podmínky, které se musí nechat potvrdit 72 hodin před odletem.

 

Počítejte také s povinností vyplnit Traveller Declaration, abyste dostali New Zealand Traveller Pass, který následně ukážete na letišti v místě odletu a při celní kontrole na Novém Zélandě.

CategoriesNezařazené