3

3x al fresco dining v Praze

Pokud máte tendence letní večery startovat už lehce po poledni a vytváření rezerv vitaminu D na zimu vám jde tak nějak snáz se sklenkou a vidličkou v ruce, tenhle výběr pražských gourmet hotspotů pod otevřeným nebem se vám bude líbit.

Perrier-Jouett k snídani a BBQ v klášteře

 

Přímo pod Hradem, na Malé Straně a za zdí augustiniánského kláštera z roku 1284 – těžko si představit pražštější scenérii než tu, kterou nabízí Augustine, a Luxury Collection Hotel, Prague.Mniši z řádu, jejichž jméno charismatický hotel v srdci Starého města nese, dodnes žijí ve stejném areálu jako před staletími. Jedinečná symbióza starého s novým a klidu s energií města ovšem umožňuje klášteru žít velmi současným životem. S létem se do romantické zahrady s barokními slunečními hodinami a bylinkovými záhonky, která je jedním z top pražských hidden gems, vracejí connoisseurs, kteří už vědí, že právě tady se podává jeden z nejlepších nedělních brunchů ve městě, Bubble & Chill. Kromě výjimečného prostředí a excelentního menu, na němž najdete kromě vejce benedikt třeba ústřice nebo svíčkovou wellington, má na popularitě brunche v klášteře podíl také fakt, že se k němu podává šampaňské Perrier-Jouett v neomezeném množství. Neděle je přece od toho, abyste konečně vypnuli. A pokud v neděli vypínáte jakkoliv jinak, Augustine nabízí od 23. června scénu pro stylový restart také každý čtvrtek. Již po sedmé v řadě hotel přichází s tradičním letním BBQ v klášterní zahradě. Na otevřeném ohni se tady za doprovodu živé hudby z produkce České Filharmonie griluje vyzrálé maso i čerstvá zelenina z lokálních českých farem, ale také ryby, kuřata nebo vyhlášené jehněčí kotlety s bylinkami a citronem podle receptu šékuchaře Martina Boháčka.

This slideshow requires JavaScript.

Let’s Get Social 

Přijdete sem na obědovou business schůzku, efektivně na ni navážete další meeting, tentokrát už doprovázený drinkem, a až si k druhé skleničce objednáte ještě plato ústřic a chill out hudební podkres s postupujícím odpolednem přejde do houpavého rytmu, jste ztraceni. Magnetismus Danielas by Barock na Malém náměstí funguje vcelku spolehlivě a s letní terasou, jejíž součástíje originální Moet & Chandon bar, se jeho potenciál násobí. Trendy podnik jen pár kroků od Orloje navazuje na tradici kultu jménem Barock, který se svého času etabloval jako social hub, v němž se na Pařížské ulici potkávali podnikatelé, celebrity a největší požitkáři metropolitní scény. Danielas má našlápnuto podobně. Atmosféra podniku v glamour stylu se během dneprůběžně měnípřechází od stylové restaurace s atraktivním asian-fusion menu v lounge cocktail club. Kapitolu samu pro sebe představují elegantní víkendové party zaštítěnérezidentními DJ’s, na nichž noční relax decentně akceleruje velkorysý výběr šampaňského.

This slideshow requires JavaScript.

 

V Mozartově stylu

Před zhruba dvěma stoletími si klid nádvoří Pachtova paláce vychutnávali Wolfgang Amadeus Mozart, Richard Wagner, nebo dobrodruh a spisovatel Giacomo Casanova. Ti všichni tady byli častými hosty a Mozart zde dokonce složil svých Šest německých tanců. Inspirativní magie staré Prahy, která byla od nepaměti múzou umělců, tady působí dodnes a pokud se vás skrze ruchy všednosti nedotýká, zkuste ji podpořit vychlazeným gin tonicem nebo některou ze sofistikovaných kreací šéfkuchaře. Obzvlášť příjemné jsou na nádvoří snídaně. Pokud si k čerstvé ranní omeletě místo kávy raději dáte černý čaj, může vás kromě něj zahřát i fakt, že právě tady se servíroval jako na úplně prvním místě v Praze.

This slideshow requires JavaScript.

CategoriesNezařazené