P

Perrelet Turbine představuje limitku s japonskými vlnami

Kultovní řada Turbine společnosti Perrelet rozšiřuje svou nabídku a představuje novou limitovanou edici „Turbine Seigaiha“ ve velice omezeném počtu 20 kusů.

 

Turbína, součástka, jejíž patentovaná technologie byla předmětem mnohaletého výzkumu se rychle stala jedním z charakteristických znaků švýcarské manufaktury Perrelet. Při sebemenším pohybu zápěstí se turbína roztočí a vytváří atraktivní optický efekt v závislosti na dekoraci svého číselníku.

 

Díky tomuto unikátnímu prvku je všestranná kolekce Turbine ideální pro ztvárnění stále měnících se témat. S novým modelem „Turbine Seigaiha” se neomezená kreativita týmu Perrelet, jehož hodinářské know-how sahá až do roku 1777, ponořuje do bohatého uměleckého dědictví Země vycházejícího slunce.

Vlna Seigaiha je prastarý japonský motiv, který se poprvé objevil v 6. století našeho letopočtu. V překladu znamená „modré moře a vlny“ a používal se k zanesení moří a oceánu do dobových map. Voda a vlny jsou nakresleny jako vrstvené soustředné kruhy vytvářející překrývající se oblouky. Tento vzor, který zároveň symbolizuje sílu a odolnost, klíčové prvky japonské kultury, inspiroval mnoho slavných francouzských módních domů, jako jsou Yves Saint Laurent nebo Chanel, a také se často používá k výzdobě interiérů nebo keramiky. Tak proč ne na hodinkách?

 

Hodinky disponují kulatým sportovním 44mm pouzdrem, jež je zdobené výrazným svislým rýhováním a integrovanou korunku na třetí hodině. Pouzdro je vyrobeno z nerezové oceli s černou povrchovou úpravou PVD, která zvyšuje jeho odolnost vůči poškrábání.

Dvanáct černě eloxovaných hliníkových lopatek turbíny, které jsou jednoznačným symbolem identity značky, je vybaveno pěti wolframovými protizávažími umístěnými pod lopatkami. Ta umožňují turbíně se otáčet díky pohybu zápěstí. Tento dynamický mechanizmus odhaluje nápadnou krásu motivu Seigaiha vyobrazeného v červené a bílé barvě na číselníku.

 

Efekt, který vytvářejí rotující lopatky, vyžaduje dokonalé vyvážení a kalibraci součástek, aby fungovaly hladce, což je úkol, jenž vykonávají vysoce kvalifikovaní hodináři manufaktury Perrelet.

 

Kalibr:
Manufakturní kalibr s automatickým nátahem Perrelet P-331-MH
Certifikace Chronofiable a COSC
Technologie Turbine
Vibrace za hodinu: 28,800 (4 Hz)
Počet kamenů: 25
Rezerva chodu: 42 hodin
Základní deska: granulovaná, rhodiovaná
Můstky: pískované, rhodiované
Otevřené rhodiované oscilační závaží s logem Perrelet

Pouzdro:
Kulaté z černé nerezové oceli s povrchovou úpravou PVD
Integrovaná korunka na 3 hodinách
Průměr: 44 mm
Výška: 13 mm
Voděodolnost: 5 ATM (50 m)
Antireflexní safírové sklíčko na číselníku a zadní straně pouzdra (dýnko)
Na dýnko ze safírového skla je přenesen nápis „LIMITED EDITION XX/20“

Číselník:
Turbína s 12 lopatkami z černě eloxovaného hliníku
5 wolframových protizávaží umístěných pod lopatkami
Číselník s tradičním japonským vzorem Seigaiha v červené a bílé barvě
Vyvýšené arabské číslice v 15minutových intervalech a indexy s luminiscenční vrstvou Super-LumiNova
Centrální hodinová a minutová ručička potažena vrstvou Super-LumiNova Červená centrální sekundová ručička
Safírové sklíčko s antireflexní vrstvou

Funkce:
Hodiny, minuty, sekundy

Řemínek:
Černý řemínek z aligátoří kůže s červeným prošíváním a překlápěcí sponou z černé oceli s povrchovou úpravou PVD a logem Perrelet

Limitovaná edice:
Limitovaná edice 20 kusů hodinek, individuálně číslovaných s přeneseným nápisem na zadní straně pouzdra ze safírového skla

CategoriesNezařazené