F

Francouzská beauty revoluce: Rozhovor s Dr. Philippem Allouchem

Francouzská pečující značka Biologique Recherche započala v Paříži beauty revoluci, která řeší problémy pleti v danou chvíli. O celé filozofii a unikátním přístupu brandu nám k příležitosti otevření pražské BR Lounge povyprávěl Dr. Philippe Allouche.

 

Co byla původní idea, která vedla k založení Biologique Recherche?

Značku založili mí rodiče, Yvan a Josette Allouche v roce 1977. Celá myšlenka vzešla z frustrace mého otce poté, co v jeho zaměstnání tlačili na minimalizaci nákladů na vývoj složek spíše než na jejich efektivitu a originalitu. Moje matka zase pracovala jako fyzioterapeutka a jako specialistka na rehabilitaci přišla na skutečnost, že když se pracuje s obličejovými svaly s ohledem na jejich napojení na lebku, může se skvěle předejít stárnutí pleti. Neignorovala však ani psychologickou dimenzi stárnutí pleti. Mí rodiče proto spojili své síly, následovali svou vášeň a představili unikátní metodologii v péči o pleť, kterou nazvali Biologique Recherche. V 70. letech byl přístup založený na personalizaci péče o pleť velmi nekonvenční. S mojí lékařskou praxí jsem se o dekádu později rozhodl přispět z vědeckého úhlu, a rozšířit tak záběr značky o další oblasti expertízy.

 

Kde vidíte sílu značky s tak specifickým přístupem?

Největší sílou BR je fakt, že je založená na DNA. Komplexní péče je personalizovaná a reaguje na tzv. Skin Instant – tedy aktuální stav pleti a její potřeby. Naše největší výsada tkví v kombinaci funkčních produktů s efektivními léčebnými procedurami a ohledem na strukturu a fyziologii pokožky. Kombinujeme tedy vědecké a lékařské postupy – v tom je naše největší síla, nejde o žádné kouzelné ingredience.

Jakou roli hrají pro značku vaše pečující salony?

Kvůli našemu přístupu je osobní přístup a zážitek z našich salonů naprosto klíčový. Každá léčba adresuje konkrétní problémy dané pleti. Do našich procedur patří čištění, tonizace, exfoliace, stimulace, výživa, hydratace a oxygenace.

Máme tři základní fáze. The Assessment Stage pracuje s fyziologickým, behaviorálním a taktilním přístupem ke každé Skin Instant. The Initialization Stage se zabývá epidermis, neboli vrchní vrstvou kůže, která funguje jako ochranná bariéra, a i proto musí dostat specifickou péči, aby zvládala chránit vnitřní vrstvy kůže. V The Treatment Stage se pak aplikují vysoce koncentrované produkty s aktivními ingrediencemi, které mají za úkol změnit aktuální stav epidermis a aktivovat regenerativní procesy a hluboké strukury pleti. Benefity našich postupů jsou vidět okamžitě, ale i v dlouhodobém horizontu.

 

Biologique Recherche se zabývá aktuálním stavem pleti. Jak moc se její podoba mění? Jaké následky hrozí při zvolení špatné péče?

Naše metodologie začíná diagnostikou pleti, která má sedm jasných kroků. V každé fázi naši specialisté doporučí klientům nejvhodnější produkty pro Skin Instant. Mixujeme naše ingredience dle potřeby – máme přes 150 možností. Rozdělení na normální, suchou a mastnou pleť prostě k řešení problémů nestačí. Při špatné volbě produktů může pokožka nevhodně reagovat a pak už si bude vždy pamatovat, čím prošla.

Váš super produkt, který mnohé proměnil ve fanoušky Bioloqigue Recherche, je bezesporu Lotion P50. Jaké je jeho tajemství?

Lotion P50 má skutečně nepopíratelné výsledky. Nejedná se čistě o exfoliaci, vitamíny nabité složení jemně totiž i čistí, hydratuje, tonizuje, zvlhčuje a balancuje pleť. Přináší přitom jasně viditelné výsledky – pH se dostává do rovnováhy, produkce mastnoty a akné se reguluje, tmavé skvrny jsou světlejší a pokožka je celkově více sjednocená. Běžné exfoliační produkty bývají moc silné, Lotion P50 můžete používat i dvakrát denně. Lotion P50 je rozhodně náš nejsilnější hráč v přípravné fázi péče o pleť.

 

Máte nějaký produkt, který by mohl dosáhnout stejné popularity jako P50?

Myslím si, že jedním z největších mýtů je existence jedné magické ingredience, která má vyřešit všechno. Filozofie Biologique Recherche je úplně jiná. Nehledáme jeden zázračný produkt, který bude sedět všem. Naopak, každý výrobek by měl reagovat na specifický problém.

Do jaké míry zvládnou produkty Biologique Recherche nahradit neinvazivní lékařské procedury?

Nesnažíme se nahradit chirurgické zákroky, lékařskou oblastí se zabýváme také. Například procedura Seconde Peau byla inspirovaná léčením popálenin. Jedná se o masku, která je z 80% tvořena kyselinou hyaluronovou lékařského původu – je čistší a 40x koncentrovanější než ta, kterou najdete v běžné kosmetice. Tento rituál doporučujeme v kombinaci s invazivními zákroky, které v určité fázi stárnutí pleti suplovat nemůžeme.

 

S jakými ingrediencemi pracujete?

Naše ingredience jsou velmi komplexní. Pracujeme s vysokou koncentrací rostlinných, mořských i biologických extraktů. Naše produkty nejsou parfémované a vznikají v našich laboratořích v Paříži. Respektujeme původní strukturu aktivních ingrediencí, a proto jsou většinou produkty vyráběny za studena. Máme na to speciálně zařízenou high-tech laboratoř. Samozřejmě bereme ohled i na životní prostředí, proto jsme už od roku 2009 členem Companies Sustainable Development Charter od Ile De France District.

 

Jakými produkty jste obohatili své portfolio?

Mezi naše novinky patří Platysma, plátýnková maska proti povadlému obličeji v oblasti čelisti a brady. Obličejové kontury se po jejím použití jasně redefinují. Představili jsme i novou masku na rty Liftkiss, která hydratuje a vypíná rty. Produkt µ-Fill PIGM 400 pak bojuje proti pigmentovým skvrnám a Liposmose je sérum určené pro oteklé oči. Také jsme představili řadu Toleskin, která je vyvinuta pro pleť s vysokou intolerancí. Všechny novinky jsou stejně jako celé naše portfolio ultra čisté a bez konzervantů.

CategoriesNezařazené