DESIGN

Alexander Gufler pro TON

„Modely bych charakterizoval jako tvarově jednoduché a funkční. Chtěl jsem, aby židle působily po estetické stránce jako sochy, ale na druhou stranu byly hlavně komfortní a praktické při manipulaci,“ popsal Alexander Gufler. „Židle a barová židle Merano proto propojují spodní konstrukci z masivního dřeva s harmonickými tvary ohýbané překližky v sedáku a opěrce. Díky použité výrobní technologii jsou velmi lehké a neobsahují žádné šrouby či kovové části. U barovek si lze vybrat ze dvou výšek, židle lze stohovat,“ podělil se o další detaily. Společnost TON modely nabídne v buku, dubu, americkém ořechu a podle přání zákazníka také v čalouněné variantě.

Při tvorbě stolu Stelvio bylo využito stejných tvarových principů. „Je prostorný, s masivními nohami, zaoblenými hranami a nadčasovým designem,“ vystihl svůj model Alex. I u něj nezapomněl na praktickou stránku. Díky absenci lubu lze pod dýhovaný plát bez problému zasunout nejen židle, ale také křesla s područkami.

Designér novinkami vytvořil nejen osobitý prvek pro různé typy privátních či komerčních interiérů, ale také set ke křeslu Merano, které se společností TON představil v roce 2010. Tento ikonický produkt získal hned několik mezinárodních ocenění, mezi kterými nechyběl Red Dot Design Award či Good Design. „Spolupráce s Alexem si velmi ceníme. Dlouhodobým záměrem společnosti je totiž propojovat kvalitní ruční práci, přírodní materiály a současný design. Jeho návrhy to bezpochyby naplňují,“ dodal marketingový ředitel společnosti TON, Jan Juza.

Podobné články