DESIGN

IMM v Kolíně nad Rýnem

Walter Knoll

Společnost Walter Knoll loni obdržela několik významných cen za design, kvalitu a prezentaci svých výrobků.

Novinkou pro rok 2018 je určitě Bundle Sofa, navržené designéry z EOOS. Tato řada je synonymem pro měkkost a zcela novou úroveň sezení.

Moualla od Neptun Ozis. Masivní dřevěný stůl s neobvyklou, ale velmi elegantní siluetou.

Novinky naleznete také mezi koberci, které jsou vyrobené ze 100% jemného čínského hedvábí, jsou ručně vázané a v rozmanitých barvách. Další novinkou jsou kobercové polštáře Badawi, jež dále rozšiřují kolekci “Legends of Carpets”.

Nové textilie a kůže byly navrženy dle filozofie Walter Knoll: “Natural Elegance”.

Minotti

Italská značka Minotti na veletrhu představila dvě stěžejní novinky pro letošní rok.

Mimořádně elegantní a zvlněné tvary jsou charakteristické pro stůl Morgan Marble od designéra Rodolfa Dordoniho. Dominantní materiál, kterým je jemný mramor, spolehlivě zapadá do sofistikovaně stylového prostředí a vytváří příjemný dialog s mnoha doplňkovými díly celé kolekce. Stříbrné kovové podpěry kosočtvercového tvaru přidávají stolu eleganci.

Sedací souprava Powel s pevnými a sekčními sedadly je Rodolfo Dordonim navržena tak, aby uspokojila přirozenou touhu po odpočinku. Powell se vyznačuje jednoduchými stylovými liniemi a pečlivou řemeslnou úpravou s použitím polstrování z husího peří, a to jak u sedadel, tak u opěradel.

Poliform

Ikonická značka italského designu, Poliform, představila hned několik novinek.

Kolekce postelí Chloe interpretuje estetiku, která se vyznačuje měkkostí. Exkluzivní detaily a jedinečné povrchy vyjadřují stylový charakter této kolekce.

Mathieu je stůl se štíhlou siluetou, u kterého jsou jemné křivky vrcholu v úplném souladu s elegancí čistých linií struktury. Směs materiálů kůže, dřeva a kovu je umocněna jejich velkým kontrastem. Inspirace vychází z touhy po nábytku malých rozměrů, jež vytvoří pocit pohodlí a intimity.

Po slavném křesle Grace přichází sestra Sophie. Sophie má velkorysý rozměr a detail designu na loketní opěrce jemně podtrhuje koncept pohody spolu s výraznými liniemi konstrukce.

Interlübke

“Se srdcem a smyslem” je motto značky Interlübke, jež v Kolíně představila překvapivou emocionální koláž nových produktů včetně inovací a vylepšení již stávajících kolekcí. Posbírala tak několik významných ocenění: German brand Award, Cenu za design a Iconic Award za novou kolekci Lilu.

Společnost představila novou ideu postelí Izzy. Firma Westphalian pro Interlübke vyvinula důmyslný modulární lůžkový systém v nadčasovém designu, který může být modelován podle individuálního vkusu a pohodlí.

Oceněný policový systém Lilu byl vyvinut společně s designérem Christianem Wernerem. Tneto inovativní designový nábytek ve tvaru šikmého regálu najde své místo mezi bočnicemi postelí či pohovkou a stropem.

Po představení rozsáhlé kolekce osvětlení v roce 2017, využívá nyní Interlübke svůj potenciál i v tomto směru, ap roto používá celou škálu barev světel nejen pro exteriér, ale i pro vnitřní části šatníku.

Schramm

Německý výrobce postelí té nejvyšší kvality si pro kolínský veletrh kromě jiného připravil postel BRACE od Angely Schramm, jež má nízkou konstrukční výšku, ale i tak využívá dvoumatracový systém.

Postel Grand Cru Fold od Sebastiana Herknera má skládací čelní panel a získala ocenění Iconic Awards 2018, Best of Best. Je ideální pro čtení i práci v posteli.

Sebastian Herkner navrhl i postel Ono, protože věří, že číst a pracovat nebo snídat v posteli by mělo být co nejpříjemnější.

STOPKA

Podobné články