DESIGN

Ruinart a umění

Po celou dobu existence značky jde respektovaná vinařská rodina Ruinart vždy a jen cestou dokonalosti a kultivuje umění šampaňského vína. Výsledná cuvée se vždy podávala u královských dvorů v Evropě a následně v nadzvukových rychlostech i na palubě letadel Concorde. Ruinart má tradičně velmi úzký vztah k umění. V roce 1895 oslovil André Ruinart tehdy nejslavnějšího ilustrátora, Čecha Jana Muchu, a nechal si u něho vyrobit plakát, který svou moderností rozpoutal velmi živou diskusi.

I dnes je značka Ruinart úzce spjata se světem moderního umění; je partnerem mnoha mezinárodních uměleckých akcí, například ARCO, Art Basel, Carré Rive Gauche, London Design a Miami Art Basel. Společnost Ruinart si také nechává na zakázku tvořit díla moderních umělců a designérů. Například India Mahdavi vytvořila pro Ruinart novou verzi slavné stříbrné lžičky. Emmanuel Dietrich navrhl unikátní sklo pro vyniknutí aromatické komplexnosti cuvée Dom Ruinart Rosé 1996. Pro dárkové balení vína Ruinart Blanc de Blancs Collection Prestige 2007 vytvořil Christian Biecher zátku ve tvaru květu révy Chardonnay flower, přičemž se nechal inspirovat rodinným erbem. V neposlední řadě navrhl holandský designér Marteen Baas “Dom Ruinart Bouquet de Champagne”, svoji vlastní interpretaci skla z 18. století z benátského skla Murano.

V České republice šampaňský dům Ruinart podpoří nadační večeři Mucha Foundation, která má za cíl získat prostředky pro studium archivu, které pomůže porozumět lépe dílu Alfonse Muchy. Jako odměna za spolupráci, byla možnost uskutečnit malou degustaci právě v domě tohoto slavného umělce. Spolupráce mezi domem Ruinart a Mucha Foundation probíhá také na globální úrovni.

Podobné články