DESIGN

Výstava Moser

Milovníci umění tak mohou v Galerii Moser obdivovat díla Lukáše Jabůrka, Milana Knížáka či Kateřiny Doušové.

Galerie Moser Na Příkopě hostí výstavu Lukáše Jabůrka aneb to nejlepší z tvorby uměleckého ředitele a vítěze prestižní ceny Czech Grand Design Lukáše Jabůrka. Přestože Lukáš Jabůrek patří k nejmladší generaci sklářských výtvarníků, průřez jeho dlouholetou tvorbou je úchvatný. „Sklo je pro mě nejkrásnější materiál, protože je transparentní a má úžasnou optiku. To znamená vždycky něco navíc, co tě na konci práce odmění,“ říká Lukáš Jabůrek.

Nejznámější dílo Lukáše Jabůrka je Hruška – exkluzivní váza inspirovaná tvarem hrušky připomínající vybroušený briliant. Stejně jako všechny výrobky Moser je ručně foukána z ekologicky čistého bezolovnatého křišťálu, následně ručně broušena a leštěna do vysokého lesku a k dispozici je v mnoha barevných provedeních. Její doporučená cena je 75 900 Kč.

Galerie Moser na Staroměstském náměstí zase nabízí díla renomovaných výtvarníků, mezi nimiž najdete legendy sklářského designu Jiřího Šuhájka či Vladimíra Jelínka a současně zástupce mladé generace výtvarníků Sebastiana Menschhorna či Filipa Dobiáse. Dále se zde představí díla Milana Knížáka, Kateřiny Doušové či Studia IRDS.

Nadčasová skleněná architektura, přesné geometrické tvary, důmyslná optika a vybrané variace barev jsou úspěšným spojením tvůrčího studia Ingrid Račkové a Davida Suchopárka (IRDS) se sklárnou Moser. Broušené vázy Melody tvoří pět váz, křišťálová špička a základní podstavec. Zvlněná silueta s barevnými přechody do křišťálu se rozplývajících nádechů základních moserovských rubínů souzní s přesně a ladně vedenými výbrusy. Speciální zabarvení jednotlivých váz jsou rozechvívané nuance a údery akordů souznící v křišťálovém těle hudby. Doporučená cena je 319 000 Kč.

Úspěšná designérka, Kateřina Doušová, se věnuje produktovému a interiérovému designu. Pro sklárnu Moser vytvořila řadu úspěšných kolekcí, ve kterých kombinuje barevnou sklovinu s jednoduchými, ale velmi působivými moderními tvary. Originální výbrusy vázy Gema zvýrazňují barevnou optiku tohoto uměleckého díla. Její efektní barevné kombinace uchvátí každého milovníka umění. Doporučená cena vázy je 42 800 Kč.

MOSER

Podobné články