DESIGN

Yakisugi od Lasvitu

Kolekce váz a skleniček Yakisugi učarovala francouzskému magazínu Intramuros, který ji pasoval mezi 5 nejlepších produktů celého veletrhu.

Japonský architekt a designér Kengo Kuma se při tvorbě kolekce snažil propojit přírodní texturu dřeva se sklem. “Idea kolekce Yakisugi tkví ve zpochybňování skleněné hmoty a přírodní dřevěné textury. Mým cílem bylo dostat se hluboko do duše dřeva a zachytit ji ve skle,” vysvětlil Kuma, který vytvořil svítidla Yakisugi exkluzivně pro Lasvit.

Kolekce vznikla kombinací ohně, páry, vody a horké skloviny. Při výrobě se roztavené sklo lilo do suchých dřevěných forem, které horká hmota částečně spálí. Kresba dřeva tak zůstane obtisknutá do výsledného produktu. Každý kus je neopakovatelným originálem vytvořeným v souladu s japonskou filozofií. Autor kolekce se inspiroval “yakisugi” tradiční japonskou technikou, jež se používá pro ochranu dřevěných staveb. Název by se dal volně přeložit jako “spálené cedrové desky”. Při yakisugi dojde k lehkému zuhelnatění povrchu dřeva, které tak získá větší odolnost.

LASVIT

Podobné články