HODINKY & ŠPERKY

Pětadvacáté výročí v Audemars Piguet

Na výstavě vysokého hodinářství SIHH v Ženevě představila značka Audemars Piguet tři úplně nové verze ikonických sportovních hodinek.

V návaznosti na výročí představuje značka model Royal Oak Offshore Selfwinding Chronograph, který je vyveden v oceli stejně jako originál z roku 1993. Signifikantní modrý číselník typu „Petite Tapisserie“ doplňují modrá tlačítka chronografu a korunka. Automatický nátah vydrží v chodu minimálně padesát hodin, na pozici tří hodin je umístěna datumovka.

Další model Royal Oak Offshore Tourbillon Chronograph se představuje v limitované sérii, protože tohoto modelu bude vyrobeno pouze padesát kusů v oceli a padesát kusů v růžovém zlatě. Titanové můstky s leštěnými hrankami působí, jakoby se spouštěly ze samotné lunety. Skeletonová konstrukce a safírové sklo na dýnku nechává do hodinek proniknout přirozené světlo. Jedině tak práce strojku a tourbillonu. Strojek s ručním nátahem vydrží v chodu sto sedmdesát tři hodin. Korunka a tlačítka chronografu jsou z keramiky a sportovní kaučukový pásek doplňuje zlatá či ocelová přezka.

Audemars Piguet

Podobné články