MÓDA

Salvatore Ferragamo SS 2018

 

Nová dámská kolekce Salvatore Ferragamo Fulvio Rigoni pro jaro/léto 2018 oslavuje ženy, vyzdvihuje jejich rozmanité styly, osobnost a krásu. “Žádné dvě ženy nejsou stejné – chtěl jsem oslavit ženskou individualitu a styl, živé barvy a stále se vyvíjející ženskost,” říká Fulvio Rigoni, ředitel designu dámské kolekce Salvatore Ferragamo. Celou kolekci tvoří jedinečné kousky různých siluet, textur a potisků, které se podle osobnosti mohou libovolně mísit. Každý look je sestaven tak, aby vyprávěl jiný příběh a současně měl s ostatními společnou nit – feminitu, kvalitu, barvy a Ferragamovu myšlenku “high tech, high craft”.

Ferragamo muž je zase tím, kdo v létě žije naplno: přes den si užívá pláž a v noci koktejly v přítmí baru. Upřednostňuje neformální a uvolněný styl, který současně zahrnuje základní hodnoty značky, tedy eleganci a kvalitu.

Letní obuv se nese v duchu Black-On-Black, který klasickým modelům dodává nádech současnosti. Obuv je zdobena tkanými detaily, které vyzdvihují esenci značky Ferragamo a poskytují společný jmenovatel celé kolekci.

Kožené tašky elegantně doplňují kolekci bot a přicházejí v decentně konstruovaných tvarech, doprovázených efektním tkaním. Kromě batohů, podtrhujících ležérní look a tašek v business stylu, jsou v kolekci zahrnuty i cross-body tašky minimalistické estetiky s pečlivě skrytými detaily.

Další skvělou součástí kolekce jsou šátky a šperky. Hlavní charakteristikou šátků je kravatový vzorek inspirovaný lookem Alaina Delona v kultovním filmu “Plein Soleil”. Žakárové šátky ze směsi vlny a hedvábí a ve dvou sezónních barvách Lava a Riviera zdobí dvojitý vzor Gancini.  Na žakárových kravátch zase zábavnou formou ožívají zvířecí vzory a motivy moře. Nová řada pánských náramků je vyrobena z prošité kůže a opatřena Gancini zapínáním, jež odpovídá dvojtónovému provedení náramků. Veselé barvy Lava, Riviera a Oxford Blue zdobí manžetové knoflíčky, jež se objevují buď ve dvou barvách nebo zdobené koženými detaily.

Salvatore Ferragamo

Podobné články