DESIGN MÓDA

Umělecká sbírka Louis Vuitton 2

Po výstavě Keys to a Passion, která běží do 6. července,  se veřejnosti představuje třetí fáze sbírkového programu. Výstava Hang 3 nabídne veřejnosti umělecká díla na témata popist music/ sound.

První téma, popist, se zaměřuje na umělecká díla, která dosvědčují přetrvávající zájem autorů o objekty a obrazy, které jsou již od úsvitu spotřební společnosti platformou pro reklamu, televizi, kino a internet.

Výstava představí v této tématické linii díla z katalogu následujících umělců: Jennifer Allora & Guillermo Calzadilla, Jean-Michel Basquiat, Mohamed Bourouissa, Gilbert & George, Andreas Gursky, Bertrand Lavier, Adam McEwen, Michel Majerus, Christian Marclay, Philippe Parreno, Richard Prince, Sturtevant, Andy Warhol.

Druhé téma, music/sound, představí umění ve formě ucelených prostředí, plastik a videoinstalací. Symfonická, populární, religiozní i instrumentální – hudba je tématem všech zde vystavených děl následujících umělců: Marina Abramovic, Pilar Albarracín, Ziad Antar, Ulla von Brandenburg, John Cage, Rineke Dijkstra, Cyprien Gaillard, Douglas Gordon, Mark Leckey, Philippe Parreno, Jaan Toomik, Hannah Weinberger.

Výstava vyvrcholí prezentací díla Thomase Schütte a uměleckého díla, které na zakázku speciálně pro výstavu vytvořil Cerith Wyn Evans.

Od 25. července se výstava rozšíří o projekci videí, která byla sestříhána z různých zdrojů populární hudby. Projekce bude v přízemí výstavních prostor.

Stále probíhá výstava Second Hang (do 18. května 2015), která také představuje výběr ze sbírek nadace, zaměřený na témata expressionist contemplative. V  tématu expressionist se představují umělci: Wolfgang Tillmans, Isa Genzken, Ed Atkins, Annette Messager,

Maurizio Cattelan, Alberto Giacometti, a Rachel Harrison. Téma contemplative nabízí výběr z díla následujících tvůrců: Sigmar Polke, Tacita Dean, Bas Jan Ader, Giuseppe Penone, Thomas Schütte, Mona Hatoum, Nam June Paik, a Akram Zaatar.

Podobné články