ŠPERKY

Český granát

Pomyslný vrchol českého granátu nastal nástupem vlády císaře Rudolfa II, který si vyhradil předkupní právo na kameny jedinečné velikosti. V roce 1679 Bohuslav Albín nazval tento ohnivě červený drahokam českým granátem. Velice žádaným a módním se červené kamínky staly v 18. století a Marie Terezie zakázala vývoz suroviny tohoto drahokamu ze země. Od této doby se rozvíjelo zpracování českého granátu v Čechách.

V současné době je největším výrobcem zlatých a stříbrných originálních granátových šperků Granát Turnov s více něž šedesátiletou tradicí. Značka vznikla už v polovině minulého století a dnes je majitelem ochranné známky a označení původu „Český granát“ a „Český granátový šperk“.

Za dobu své existence vytvořili její šperkaři kolekce originálních zlatých a stříbrných granátových šperků v přibližném počtu deseti tisíc modelů a portfolio značky se každým rokem rozšiřuje o paletu nových vzorů a motivů s moderním designem a zpracováním.

Velice módním a žádaným je v současné době spojení ohnivého českého granátu a broušeného zeleného vltavínu. Široký výběr ze sortimentu zlatých a stříbrných šperků s českými granáty nabízí síť našich firemních prodejen www.granat.cz a e-shop www.granat-shop.cz.

 

Podobné články