SPOLEČNOST

PRAGUE BURLESQUE FESTIVAL

První ročník Prague Burlesque Festivalu​ slibuje velkolepou přehlídku varietního, cirkusového a burleskního umění, a chce tím připomenout slavné časy, kdy se Praha řadila mezi umělecké evropské a světové metropole. 

První Pražský Burlesque Festival je vyvrcholením desetiletého snažení producenta Davida N. Jahna aka Sonnyho Vargase,který u nás neúnavně oživoval zapomenuté umění se svou nyní už etablovanou Prague Burlesque Show.Se svou snoubenkou Miss Cool Cat se rozhodli Prahu učinit (alespoň na krátkou dobu) centrem vaudeville, který měl v Praze historicky své výsostné místo.

Kromě headlinerů Imogen Kelly a Perle Noire se na pódiu divadla Royalna Vinohradské třídě představí více než třicet performerů z celého světa. Čestnými hosty budou Bettie Blackhearts manželem Frankem Doggensteinem z Helsinek, producenti jednoho z nejuznávanějších festivalů burlesky na světě, který pořádají právě v hlavním městě Finska. Další host Neil Kendall,který přiletí z Británie, je ambasadorem lasvegaské Burlesque Hall of Fame,která byla založena 2007 pro zachování více než stoleté historie burlesky. Během festivalu se návštěvníci budou moci zúčastnit i workshopů s výše zmíněnými performery.

V předvečer zahájení festivalu, 9. března, proběhne v Maharal Klubu v Hotelu Emblem charitativní dražba obrazů. Kromě jiného se bude dražit obraz Jana Gemrota, jednoho z nejtalentovanějších výtvarníků současné generace. Výtěžek bude věnován nejen na podporu budoucího ročníku festivalu, ale také podpoří kampaň nazvanou #prsakoule, která upozorňuje na důležitost samovyšetření v prevenci rakoviny prsu a varlat.

Charitativní aukce, MAHARAL CLUB – THE EMBLEM HOTEL, Platnéřská 19, Praha 1, 9. března 2017,  https://www.emblemprague.com/homepage

PRAGUE BURLESQUE FESTIVAL, 10. a 11. března v divadle ROYAL, Vinohradská 48, Praha 2, www.pragueburlesquefestival.cz 

Podobné články