TECHNOLOGIE

Radar od Bell & Ross

Tento model, inspirován nástrojem řízení letového provozu, od svého vzniku prošel několika inovacemi a technickým rozvojem. Nejnovější verze tohoto malého zázraku, model BR 03- 92 Red Radar, je oproti svému předchůdci vyroben v edici pouhých 250 kusů, a je nyní exkluzivně dostupný v pražském butiku Bell & Ross.

Analogový displej o velikosti 42mm věrně kopíruje design radaru řídícího letový provoz. Grafické zpracování obsahuje i vyobrazení světelného paprsku na skutečném leteckém radaru. Funkce ruček jsou sloučeny do jedné roviny s číselníkem. Na jejich místě jsou tři nezávislé soustředné disky označeny třemi červenými paprsky. Pokud směřujete zrakem přímo ke středu číselníku, v místě, kde začínají paprsky, můžete číst hodiny, minuty a sekundy.

Červená barva číselníku a antireflexní matné pouzdro evokují řídící obrazovky a poskytují kontrast nezbytný pro optimální čitelnost. Přes svou zdánlivou jednoduchost, je BR 03-92 Red Radar vysoce sofistikovaným modelem. Technické výzvy, jež skrývá, vyžadovaly dovednosti a usílí těch nejlepších mistrů hodinářů. Jelikož běžně váží každý z disků třicetkrát více než klasická ručka, vyvinul Bell & Ross speciální ultra-lehký disk, který dokáže zabránit poklesu výkonu či přesnosti. Každý disk je také dostatečně silný, aby minimalizoval tření. Manufaktura Bell & Ross opět překročila hranice klasického pojetí času nejen co se týká technické dokonalosti, ale take využití principu letového provozu v hodinářském designu.

Bell & Ross, Staroměstské náměstí 6, Praha 1, www.bellross.com

Podobné články