S

Soprán & baryton

Ermonela Jaho a Simon Keenlyside vystoupí 24. dubna 2019 ve Smetanově síni pražského Obecního domu za doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu.

Od Sydney, přes Londýn až po New York si Ermonela Jaho získává sympatie a uznání publika zejména za interpretace jejích tří parádních rolí, kterými jsou Violetta v La Traviatě, Madama Butterfly a Sestra Angelica. Verdiho tragickou hrdinku Violettu již stihla ztvárnit na patnácti operních pódiích, včetně Metropolitní opery v New Yorku, Covent Garden v Londýně, dále ve Vídni, Mnichově, Veroně, Madridu, Stuttgartu, Marseilles, Berlíně, Stockholmu, Hamburku a naposledy v Teatro Colon v Buenos Aires. Její Madama Butterfly je zrovna tak žádaná intendanty předních operních domů. V této sezóně ve stejné roli zazpívala v Théâtre des Champs-Elysées v Paříži či v Metropolitní opeře v New Yorku.

Simon Keenlyside je legendou mezi britskými pěvci a jedním z nejžádanějších a nejcharizmatičtějších barytonů.Na mezinárodní operní scéně se pohybuje od poloviny osmdesatých let. Kritika jej vyzvedla zejména za role Billyho Budda a Prospera ve světové premiéře opery Thomase Adese Bouře v Královské opeře v Covent Garden, dále za hraběte Almavivu v Miláně a Vídni (pod taktovkou Riccarda Muti), Dona Giovanniho ve Ferraře (Claudio Abbado), Pellease v San Franciscu, Ženevě, v Salcburku, Berlíně a Londýně (Sir Simon Rattle), za Wozzecka v opeře v Paříži, a Posu (Don Carlos) v Královské opeře (Antonio Pappano) a v Metropolitní opeře (Yannick Nézet-Séguin).

Nachtigall Artists

CategoriesNezařazené