„Plovoucí“ briliant má 40 let!

Niessing vytvořil ke oslavě 40. výročí svého ikonického prstenu Niessing Ring z roku 1979 limitovanou edici s názvem 40.

Patentovaný Niessing Ring, jenž vyhrál řadu designových ocenění, odhaluje krásu diamantu ze všech stran díky unikátnímu způsobu zasazení diamantu do šperku.

U prstenu Niessing Ring bylo vůbec poprvé možné upnout diamant o šperku do kruhové kolejnice bez jakéhokoliv rámu a briliant tak vyvolává dojem, že se v profilu prstenu vznáší a navíc krásně září do všech stran.

Výjimečný prsten, jenž je povařován za moderní umělecké dílo a od roku 2001 je chráněn autorským právem, navrhl Walter Wittek. V současnosti je Niessing Ring součástí mnoha muzeí a sbírek po celém světě.

Limitka 40 oslavuje původní podobu všech prstenů Niessing Ring, kdy platinu a zlato v nejkrásnějších barvách Niessing zdobí vzácné 0,40karátové kanadské brilianty.

Uvnitř každého prstenu navíc nositelky najdou s jiskřivé překvapení v podobě malého vsazeného diamantu briliantového brusu, který dotváří rytinu „40“.

Halada