Z

Zrcadlení našeho světa

Nejžhavější novinkou kolekce Salvatore Ferragamo podzim/zima 2019-20 jsou bezesporu boty Refracted, které perfektně odrážejí svět, ve kterém žijeme.

Boty Refracted lze pořídit v pěti variantách a nepřeberných barvách a materiálech. Kreativní ředitel značky Paul Andrew je navíc navrhl tak, aby je spojoval jeden hlavní prvek: výrazný lomený podpatek.

Tento podpatek inovativního tvaru je vyrobený z velmi odolného byť lehkého plastu, jenž je potažen galvanickou metalickou skořepinou. Specifický tvar podpatku vznikl laserovým vyřezáváním nepravidelných metalických trojúhelníkových fazet s podpatky o třech výškách: 1, 5,5 nebo 8 centimetrů.

Paul Andrew ke kolekci dodává: „Kolekce Refracted navazuje na předchozí kolekci Flower Heel, která sama vycházela z revolučního podpatku zvaného Column Heel z roku 1939, kterou navrhl sám Salvatore Ferragamo. Tímto speciálním designem jsem chtěl upozornit na odraz světa kolem nás v roce 2019. Podpatek je navržen tak, aby oslavoval krásu rozmanitosti a nepravidelnosti. Tím, že tento design umožňuje náhodnou hru světla, tak pokaždé, když se podíváte na lomený podpatek, uvidíte něco jiného. A to není jeho vada, ale jeho síla.“

První série této kolekce nabízí pět různých stylů v široké škále barev a materiálů např. nappa, semiš, lakovaná kůže nebo hedvábný satén s výšivkami.

Salvatore Ferragamo

CategoriesAgenda