Z

Značka Rolex uvedla novou generaci hodinek Oyster Perpetual Submariner

Oyster Perpetual Submariner a Oyster Perpetual Submariner Date navazují na dlouhou tradici firmy Rolex spojenou se světem potápěčů. Novinka s datem či bez data nabídne přepracované, mírně zvětšené pouzdro o průměru 41 mm. Leštěním a matováním pouzdra i tahu dosáhli designéři estetického efektu s lomem světla, jenž dodává hodinkám na atraktivitě. Drobných změn doznal i nový kovotah. Model Submariner je obdařen kalibrem 3230, Submariner Date pohání strojek 3235 s přídavnou funkcí data. Tyto automatické strojky jsou v modelech Submariner použity vůbec poprvé.

Ikonický design je zachován v modelu s černým číselníkem a černou jednosměrně otočnou lunetou s vložkou z odolného materiálu Cerachrom. Verze Rolesor kombinuje ocel Oystersteel s 18kt žlutým zlatem a je doplněna číselníkem v královské modré i lunetou s modrou vložkou z Cerachromu. Dostupný je také model v bílém nebo žlutém zlatě s černým či modrým číselníkem. Atraktivní model se zelenou lunetou Cerachrom s černým číselníkem zaujme nevšední barevnou kombinací.

Zrození ikony 

Vznik hodinek Submariner je spjat s rozvojem hlubinného potápění na začátku 40. let minulého století. V té době hrála společnost Rolex významnou roli při vývoji a výrobě vodotěsných náramkových hodinek s chronometrickou přesností. Vždyť právě značka Rolex představila v roce 1926 vůbec první opravdu vodotěsné hodinky s pouzdrem Oyster… Cílem značky Rolex bylo vytvořit takové hodinky, které by maximálně vyhovovaly potřebám potápěčů. V 50. letech se značka pustila do mnoha úspěšných kooperací s průkopníky potápění a s jejich pomocí testovala hodinky, které zvládly odolat slané vodě, tlaku, teplotě při ponoru i špatné viditelnosti.

V roce 1953 se tak zrodil první model Submariner, náramkové hodinky vodotěsné do 100 metrů. Rok nato byla voděodolnost ještě navýšena, hodinky Submariner se pochlubily 200metrovou rezistencí. Následovala další vylepšení: luminiscence hodinové ručky, ochrana korunky. V roce 1969 přichází na trh poprvé model Submariner s funkcí data a deset let nato se zvedla odolnost vůči vodnímu sloupci na 300 metrů. Dnes jsou hodinky Submariner a Submariner Date (patřící do kategorie Professional) ikonami hodinářského světa, překonaly hranice potápěčského světa a jsou populární napříč generacemi, a to jak na souši, tak i ve vodě.

Strojky nové generace 

Hodinky Submariner a Submariner Date jsou obdařeny novými automatickými strojky. Jejich hlavní výhodou je doba rezervy chodu, ta se zvýšila na 70 hodin. Model Submariner pohání kalibr 3230, strojek vyvinutý a vyrobený kompletně ve společnosti Rolex, model Submariner Date je vybaven i datumovkou a pohání ho kalibr 3235. Jde o technologicky dokonalé strojky s vysokou přesností chodu. Ta je udána certifikací Superlative Chronometer, jde o chronometry, jejichž přesnost chodu je v rozpětí -2/+2 sekundy denně. Strojky jsou odolné vůči magnetickému poli, srdce strojku – vlásek setrvačky – je vyroben z modrého Parachromu, materiálu desetkrát odolnějšího proti nárazu, než je běžné, což podporuje také uložení setrvačky Paraflex. To odolává nárazům a chrání čepy před mechanickým poškozením.

Hodinky prodává butik Rolex, Pařížská 14, Praha 1, více na www.carollinum.cz.

CategoriesNezařazené