„Pro sebe chci to nejlepší. S ničím jiným se nespokojím.“

A z této touhy Anny Brandejs se zrodila celá řada potravinových doplňků, které nesou její jméno. Proto i inspiraci sbírá jednoduše sama u sebe, neboť „jak člověk stárne, musí o sebe více pečovat“. Vyrobit doplněk stravy prý není složité. Stačí, když si řeknete, jaké účinné látky a v jaké gramáži použít. Nejtěžší je vybrat kvalitní látky. 

Doplňky stravy by ANNA BRANDEJS vašemu organismu důležité živiny dodají. Toto stojí na webových stránkách www.medaprex.cz. Na otázky, proč se rozhodla věnovat zrovna potravinovým doplňkům a jak velká zodpovědnost vůči ostatním to je, Anna Brandejs říká: „Na začátku stála moje touha vyrobit pro sebe ten nejlepší doplněk stravy, a tím pomáhat sobě. Chci pro sebe jen to nejlepší. Už jen záměr vyrábět doplňky v co nejvyšší možné kvalitě nese v sobě odpovědnost nepouštět mezi naše zákazníky nic, co jsou vyhozené peníze, protože to nefunguje, anebo něco, co by dokonce mohlo škodit.“

Proč jste se rozhodla vydat touhle cestou?

Už od svých šestadvaceti, takže celých dvacet osm let sama užívám doplňky stravy, věřím totiž, že když člověk nežije na farmě s neustálým přístupem k čerstvé bio stravě, nemá moc šancí zdravě jíst a dostat do organismu dostatek vitaminů, minerálů a antioxidantů. Anebo nemá čas se skladbě své stravy tolik věnovat, aby byla alespoň vyvážená. Nebo prostě ani nerozumí tomu, co je zdravá strava. Já žiji v centru Prahy, kde je znečištěný vzduch a ze znečištěného vzduchu dostáváme do těla spoustu toxických látek. Když si to sečteme: nedokonalá strava, chronický stres, znečištěné životní prostředí – to vše vyžaduje četné nutriční látky nezbytné pro přirozenou schopnost organismu se s tím vším vyrovnat a zůstat v rovnováze. Proto já osobně pokládám užívání vitaminů, minerálů a bylinných extraktů za velmi rozumnou věc a určitou pojistku. A zatím mi to potvrzuje můj dobrý zdravotní stav. V mém věku už mnoho mých vrstevníků trpí různými nemocemi a musí užívat léky.

Potravinových doplňků jsou mraky. Proč vybrat zrovna ty vaše?

Naše doplňky stravy nepatří mezi ty nejlevnější. Protože když chci dostat do nějakého doplňku stravy více kvalitních extraktů z rostlin, tak to bohužel nejde vyrobit levně. Doplněk stravy kde je pár syntetických vitaminů, levně vyrobit lze. Extrakty z bylin, některé standardizované na 95 procent účinných látek, jsou drahé. Navíc vybíráme často i patentované extrakty z bylin, které mají své klinické studie potvrzující jejich účinky. Dbáme, abychom vybírali jen čisté látky, bez příměsí antibiotik, purinů, různých toxinů a podobně. Bylinné extrakty v našich doplňcích nejsou jen vysušené nadrcené rostliny, jak je to někdy na trhu běžné. Například nepoužíváme celou nasušenou kurkumu, ale jen standardizovaný pětadevadesátiprocentní extrakt kurkuminů – to jsou látky z kurkumy, které kurkumě dávají její zlatou barvu, pro které je kurkuma tak ceněná a které mají protizánětlivé a antioxidační účinky. Těch jsou v kurkumě jen přibližně čtyři procenta. A právě kvůli kvalitním bioaktivním látkám naše doplňky stravy fungují. Máme mnoho pozitivních recenzí od klientů, kteří nám popisují pozitivní účinky našich doplňků zlepšení pleti, vlasů, kloubů, stresu, únavy a podobně…

Jak vlastně vzniká takový potravinový doplněk na posílení imunity? Podle čeho se určí ten správný mix látek?

My při vývoji nesledujeme marketingové trendy. Věda a klinické studie jsou pro nás důležitější. Například pokud se zastavím u kurkuminů, účinných látek z kurkumy, které jsem zmínila před chvílí, k těm vzniklo do dnešního dne už více než dva tisíce studií, které zkoumají jejich protizánětlivý vliv a vliv na imunitu. Protože zánět není nic jiného než odpověď imunitního systému na nějaký patogen, což může být například virus či bakterie. Když imunitní systém funguje dobře, zánět má reparativní účinek, dokáže patogen zneškodnit. Když imunitní systém ale dobře nefunguje, zánět je dlouhodobý, přetrvává týdny, někdy i měsíce – a je pak podkladem pro mnoho různých nemocí.

V nabídce máte doplňky stravy pro posílení imunity, zdraví, ale i pro krásu. Které jsou nejoblíbenější?

Collagen +11® pro lepší pleť a imunitu je absolutní bestseller – ženy si ho kupují opakovaně. Oblíbený je Immunity® pro svoje protizánětlivé účinky a podporu imunity. Velký zájem vzbudila i naše novinka Good Mood pro snížení únavy, stresu a duševní vyrovnanost.

Co pro vás znamenají slova krása a zdraví?

Kdo by nechtěl být zdravý a ještě k tomu krásný?! A když jste zdravý, jste i hezčí!

Jaké potravinové doplňky berete vy?

Právě teď užívám Collagen +11®, Immunity®Good Mood.  Collagen +11® beru dlouhodobě a zbytek střídám cca po dvou až třech měsících s jinými doplňky. Třeba můj oblíbený je i Detox.

A pokud bych vás požádala o radu, abyste mi sestavila základní balíček, se kterým začít, co by v něm bylo?

Podle toho, co potřebujete řešit. Ale máme jeden doplněk stravy, který má dost široký záběr a to Collagen +11®. Obsahuje dvanáct účinných látek, některé z nich zlepšují stav pleti a vlasů, ale je tam i vysoká dávka vitaminu D, který teď mnoho lékařů doporučuje na posílení imunity, a další antioxidanty, které přispívají k normálnímu fungování imunity a chrání všechny buňky v těle před chátráním a předčasným stárnutím.

Imunita je letos v souvislosti s onemocněním covid-19 slovo, které se skloňuje všude a ve všech pádech. Jak tedy posílit imunitu? Co je podle vás ten nejúčinnější recept?

Imunitu podpoříte kvalitní stravou, je nutné snížit spotřebu cukru, bílé mouky, alkoholu, masa a také nikotinu. Přidat víc kvalitní čerstvé zeleniny. Důležitý je samozřejmě i pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu – a hlavně je zapotřebí snížit stres, protože dlouhodobý, byť jen mírný stres imunitu výrazně oslabuje až vypíná. To už je vědecky potvrzeno.

Zaznamenala jste větší zájem o potravinové doplňky s příchodem koronavirové pandemie?

Ano, lidi se začali víc zajímat o doplňky stravy a z naší nabídky je zaujal hlavně Immunity® a Liposomal Vit. C®.

A můžeme do sebe všechny ty tobolky jen tak naházet spolu se snídaní, nebo jsou určitá pravidla, která je potřeba dodržovat?

Doplňky stravy je dobré jíst s jídlem, protože některé vitaminy jsou rozpustné v tucích, a když je sníte na lačný žaludek, vaše tělo z nich nemá žádný užitek – a citlivější žaludek mohou i podráždit. Druhá rada je, že když je doporučená denní dávka víc než jedna tobolka, je lepší si celkové množství rozdělit ke snídani, obědu a večeři. U některých vitaminů, jako je například vitamin C, platí, že když je užijete naráz, co organismus nedokáže využít do čtyř až pěti hodin, vyloučí močí.

Jaké výhody má lipozomální vitamin C?

Lipozomální vitamin C se rychleji vstřebává do krve, dokáže v krvi vytvořit vyšší hladinu a tělo ho umí využít až z devadesáti procent. U obyčejného vitaminu C je využitelnost přibližně jen dvacet procent, zbytek tělo vyloučí močí. Další benefit tohoto vitaminu je, že nedráždí trávicí systém v takové míře jako obyčejný vitamin C.

Za jak dlouho poznám účinky potravinových doplňků? Jak moc trpělivá musím být?

Záleží na doplňku, co obsahuje a jak je člověk citlivý. Ale všeobecně se dá říct, že v průměru to trvá alespoň šest týdnů. Existují i výjimky, například po našem Good Mood lidi hlásí snížení únavy už po dvou hodinách po užití, protože zafungují vitaminy, ale aby se projevil i účinek rostlin, které jsou v tomto přípravku pro snížení stresu, trvá to alespoň čtyři až šest týdnů.

 

„Na začátku stála moje touha vyrobit pro sebe ten nejlepší doplněk stravy, a tím pomáhat sobě.“

Anna Brandejs vystudovala Univerzitu veterinárního lékařství v Košicích. „Biochemie byla náročná, krásná a moc mě bavila. Zároveň jsem se brzy potřebovala postavit na vlastní nohy. Proto jsem se vydala cestou produktové manažerky ve farmaceutické firmě. A dobře jsem udělala.“

Díky nasbíraným zkušenostem mohla založit firmu Medaprex, která už skoro dvacet let zásobuje zdravotnickým materiálem kliniky estetické medicíny a kosmetická studia. Pro Medaprex také vytvořila své první doplňky stravy.

„Nové řadě doplňků stravy jsem propůjčila své jméno nejen proto, že sama vytvářím jejich složení. Ale hlavně proto, že sama na sobě každý den ověřuji, že fungují. A pro sebe chci zkrátka to nejlepší. S ničím jiným se nespokojím. Chci být zdravá a dobře se cítit. Chci být krásná a chci se líbit. A vím, že o tělo je potřeba pečovat zvenku i zevnitř,“ říká Anna Brandejs.

 

 

 

připravila PAVLÍNA SAUDKOVÁ

CategoriesNezařazené