N

Návrat na tureckou riviéru: Jak vypadá nejluxusnější villas-only resort?

Pokud máte Antalyi zafixovanou jako destinaci pro levnou rodinnou dovolenou v předimenzovaných resortech, je na čase změnit názor. Bijal přináší na turecké pobřeží komorní villas-only koncept, který těžko hledá konkurenci i v tradičně exkluzivnějších destinacích.

 

Na turecké riviéře, nedaleko historického města Side, se letos v březnu po loňském soft openingu oficiálně otevírá villas-only resort Bijal. Butikový koncept nabídne devatenáct vil ve středomořském designu, tři gourmet restaurace s menu od michelinských šéfkuchařů, bar, clubhouse, tenisové kurty, SPA s konceptem od italské značky Bioline Jatò, Kids Club a privátní pláž vybavenou stylovými cabanas, ale i boho knihovnou. Velkorysé vily s interiéry definovanými přírodními materiály jako len a dřevo jsou zasazeny do svěží harmonizující zeleně borovicového háje a změní váš pohled na dovolenou v Turecku.

 

Dílo vizionářky

 

Za Bijalem stojí progresivní třiapadesátiletá turecká podnikatelka Esin Güral Argat, která po úspěchu dvojice svých resortů Joali a Joali Being na Maledivách, kde nedávno slavila své třicátiny i partnerka Cristiana Ronalda Georgina Rodriguez, přesunula svou filozofii ultra high-end hotelnictví 21. století také na pobřeží Antalye. S cenou začínající v sezoně na částce 2500 euro za noc je Bijal oficiálně nejexkluzivnějším resortem v celém Turecku. Vily o jedné, dvou, třech nebo čtyřech ložnicích jsou vybaveny terasami, vyhřívanými privátními bazény a hosté v každé z nich budou opečováváni 24/7 servisem osobního butlera. Pokud by vás přece jen absolutní soukromí unavilo, můžete se přesunout do clubhousu, jenž je společenským srdcem resortu. Na jeho outdoorovou lounge navazuje centrální bazén, který je mimochodem vybaven podvodním audiosystém.

 

Nová Antalye

 

Gastronomické zázemí nabídnou přímo v resortu tři restaurace – Club House s barbecue, japonský teppanyaki spot na pláži a Beach House s mezinárodní a lokální kuchyní. Za menu těchto podniků stojí pečlivě vybraní michelinští šéfkuchaři a Esin Güral Argat plánuje v rámci konceptu do budoucna také hostování největších stars kulinářského světa přímo v resortu. Specialitou Bijalu jsou také výjimečné organické snídaně, které představují skvělý způsob, jak začít den. Pro hosty je připraveno art studio, možnost kurzů vaření s lokálními surovinami, degustací vína, soukromých plaveb při západu slunce, promítání filmů a řada dalších créme de la créme aktivit, v jejichž kulisách je snadné zapomenout na všednost.

 

This slideshow requires JavaScript.

 

Připravila: Alena Šantová, Foto: Archiv

CategoriesNezařazené
Tags