V

Výsostně umístěná rezidence

Vinohradská Rezidence Churchill, za jejíž výstavbou stojí investorská společnost SUDOP Invest, významně pokročila na cestě ke své realizaci.

U příležitosti dokončení hrubé stavby v rámci železobetonové monolitické konstrukce byla v nejvyšším patře Rezidence Churchill slavnostně vztyčena stavební glajcha. Hrubou stavbu realizoval generální dodavatel Hinton a.s. společně se specializovaným subdodavatelem, firmou Terracon a.s. Rezidence Churchill by byla být kolaudována v létě roku 2020.

Nejvyššího bodu stavby bylo dosaženo po 11 měsících od zahájení stavby. Tempo výstavby probíhalo dle plánovaného harmonogramu realizace hrubé stavby, která byla dokončena s několikadenním předstihem. Investorem výstavby Rezidence Churchill je společnost SUDOP Invest, a.s., která společně s Pentou realizuje také výstavbu sousedních administrativních budov.

„Rezidence Churchill v Italské ulici nabrala reálnou podobu ve formě hrubé stavby. Nyní již realizujeme osazování oken a kamennou pískovcovou fasádu, která svými zaoblenými tvary dává domu jedinečný ráz. Kombinace přírodních materiálů, kvalitní řemeslné práce a moderních technologií je charakteristikou rezidence, která uspokojí nejvyšší nároky kosmopolitního života,“ říká Jan Sellner ze společnosti SUDOP Invest. A dodává: „Projekt je výjimečný také svou pěší dostupností. Navíc s výstavbou rezidence a dvou administrativních budov, které společně realizujeme s Pentou, dojde k vylepšení infrastruktury, konkrétně k propojení lokality s Hlavním nádražím a Prahou 1 podchodem pod kolejištěm. Na něj bude navazovat široké schodiště, které vyústí na piazzettě mezi budovami v Italské ulici.“

Rezidence Churchill vzbuzuje pozornost především svým umístěním, díky kterému se jejá obyvatelé dostanou do centra města pěšky během několika minut. Zároveň je situována tak, že nabízí nezapomenutelné výhledy na panoráma Prahy: Hradčany, Petřínskou rozhlednu a Národní muzeum, ale rezidenty potěší i to, že se mohou během několika málo minut ocitnout v Riegrových sadech.

Vinohrady jsou prestižní rezidenční lokalitou s veškerou občanskou vybaveností a kulturním centrem. Nepřeberná pestrost divadel, klubů, bister, žádaných restaurací, farmářských trhů a designových obchůdků přitahuje lokální patrioty i cizince žijící dlouhodobě v Praze.

V prodejní nabídce Rezidence Churchill jsou jednotky o dispozicích od 1 + kk po 5 + kk ve variantách s balkony, terasami i lodžiemi, a v případě spodních bytů, s oblíbenými předzahrádkami. Vyšší patra nabízejí prostorné byty s terasami a mimořádnými panoramatickými výhledy.

Rezidence Churchill

CategoriesDesign