S

Sen římské ikony

Výstava Bulgari: The Story, The Dream je k vidění Castel Sant’Angelo a Palazzo Venezia v Římě až do 3. listopadu!

Projekt vznikl ve spolupráci s Polo Museale del Lazio pod vedením tamější ředitelky Edith Gabrielli a kurátorky a historičky komerčních značek Chiary Ottaviano.

Výstava předtsavuje více než 170 šperků z historického archivu Bulgari a soukromých sbírek, které sledují růst a rozvoj značky z malého rodinného podniku do současné podoby globální luxusní značky.

Elegantním protikladem výběru vzácných a luxusních šperků je přibližně 80 haute couture rób ze soukromé sbírky Cecilia Matteucci Lavarini. Kombinace šperků s dobovým oblečením tak dodává každému klenotu na autentičnosti, při které vyniknout trendy a vkus různých časových období.

V Palazzo Venezia se příběh značky začíná odvíjet od osoby zakladatele společnosti, Sotiria Bulgariho, který se do Říma přistěhoval na konci 19. století. Výstava ilustruje příběh toho, jak značka dosáhla mezinárodního úspěchu. Castel Sant’Angelo je zase dočasným domovem šperků, které patřily filmovým hvězdám, které ikonické kolekce Serpenti, Monete, Parentesi a další šperky Bulgari přímo zbožňovaly.

Na obou místech je pak historie zančky živě ilustrována doprovodnými archivními fotografiemi a dobovými filmy, historickou perspektivou i výstřižky ze společenských rubrik a magazínů.

Bulgari