V

Vítězství v podání Chivas Regal

Whisky Chivas Regal Ultis 1999 Victory Edition je neuvěřitelně jemný a luxusní „blend“ vytvořený na oslavu jedné z nejúspěšnějších sezón v anglické fotbalové historii.

Před dvaceti lety se Manchester United, pod vedením sira Alexe Fergusona, stal prvním anglickým týmem, který získal „Treble“, tedy trojité vítězství v anglické lize Premier League, anglickém poháru FA Cup a Lize mistrů UEFA ve stejné sezóně.

Na počest tohoto unikátního trojnásobného vítězství Manchester United vybral Chivas Regal tři ze svých nejvzácnějších signovaných jednosladových whisky – pro každé vítězství Manchester United jednu – a vytvořil unikátní blend Chivas Regal Ultis 1999 Victory Edition.

Ten do České republiky poputuje v omezeném počtu 156 lahví a je vůbec první whisky, kterou ikonická skotská značka pro klub vytvořila. Vzácná 20letá míchaná whisky propojuje tři ručně vybrané jednosladové whisky, z nichž každá je sama o sobě vynikající, avšak společně vytvářejí ještě bohatší chuť. Všechny tři whisky byly páleny v roce 1999, kdy Manchester United dosáhl svého triumfu, a každá z nich představuje jedno z pohárových vítězství.

Jednosladová whisky Strathisla zraje v tradičních dubových sudech, jednosladová whisky Longmorn v sudech z amerického dubu a jednosladová whisky Braeval v sudech od sherry, které dále prohlubují její chuť.

„Tyto tři single malt whisky byly mistrovsky propojeny tak, aby vytvořily bohatou chuť plnou tónů mléčné čokolády, pomerančů a kořeněných tónů zázvoru a skořice. Doufáme, že sportovní fanoušci, stejně jako milovníci whisky, ocení dlouhý, sladký a krémový závěr této vskutku luxusní skotské whisky,“ říká Sandy Hyslop, Chivas Director of Blending a dodává: „Trojnásobné vítězství v sezóně 1999 je ve fotbale historickým momentem a je nám ctí, že ho můžeme oslavit novým milníkem v historii Chivas Regal – představením naší vůbec první 20leté sladové míchané whisky.“

Kombinace tří drahocenných a pečlivě ošetřovaných jednosladových whisky vytváří výrazný blend vyznačující se bohatým zlatavým odstínem, intenzivním aromatem a komplexní chutí. Smetanové odstíny vanilky získané z tradičních dubových sudů jsou doplněny mírným ořechovým nádechem dubu a bohatou kořeněnou příchutí ze sudů z amerického dubu a evropských sudů od sherry.

Na oslavu partnerství značky Chivas Regal s klubem Manchester United bude na podzim představena také speciální limitovaná edice dárkových boxů navržená americkým umělcem Zacharym Liebermanem. Unikátní design každého boxu, dostupného pro whisky Chivas 12, Chivas Extra a Chivas 18, je inspirován ikonickými fotbalovými momenty v historii klubu Manchester United.

Prestige Selection

Jednu ze 156 lahví Chivas Regal Ultis 1999 Victory Edition pořídíte za 5 000 Kč.

CategoriesNezařazené