P

Pražské gurmánské novinky

Rádi byste v Praze zašli na lahodný oběd, dezert nebo skleničku dobrého vína a nevíte kam? Máme pro vás hned tři možnosti.

Autentista

Zakladatelé festivalu Praha pije víno začátkem října otevřeli vinný bar Autentista v prostorách někdejší literární kavárny. V něm tečou proudem především přírodní vína, ale také šampaňské značek Charles Dufour, Champagne Fleury, Ulysse Collin a dalších. K nim se v baru servírují „fermented bowls“, tedy pokrmy připravené z lokálních kvašených neboli fermentovaných surovin.

This slideshow requires JavaScript.

Ollies

Ke 20 letům působení na našem trhu si moravský řetězec cukráren Ollies, známý svými jedinečnými makronkami, nadělil první pražskou pobočku. Navíc spolumajitelka a šéfcukrářka Ollies Tereza Gondková začala s výrobou dalšího ryze francouzského dezertu – eklérek. Ty vyrábí ve třech variantách: pastu z lískových oříšků a mascarpone doplňují karamelizované oříšky, pistáciovou pastu malinové pyré a pochoutku s pastou z citrusů yuzu dekorují čerstvé maliny.

Café Re:public

Nová kavárna Café Re:public je od Petřínské rozhledny vzdálena jen dvě minutky chůze, a je tudíž  ideálním místem k posezení pro každého, kdo chce rozhlednu prozkoumat tak trochu z jiného úhlu. Ryze industriální interiér zútulňuje zelená mechová stěna, svítidla české značky Bomma a známé židle TON z ohýbaného dřeva. Café Re:public hostům podává moderní odlehčenou českou kuchyni ve formě silného, kořením provoněného hovězího vývaru s masovým knedlíkem a domácími nudlemi, hovězí svíčkové s krémovou smetanovou omáčkou a nadýchaným žemlovým knedlíkem či vláčných bramborových noků s mákem a omáčkou z voňavých švestek.

CategoriesNezařazené