Černo-bílé kouzlo Vánoc trendem číslo jedna

Černá barva v interiérech vyvolává mnoho kontroverzí – z jedné strany je velmi elegantní a nadčasová, ze strany druhé může v přílišné míře působit depresivně. Faktem však je, že ji ve svých domech nebojácně používáme mnohem častěji. Objevuje se dokonce v tak neobvyklých prostorech, jako jsou koupelny, kuchyně a dokonce i ložnice. 

Ani vánoční trendy v roce 2020 proto nemohly zůstat k černé barvě lhostejné. Jak ji tedy uvést do interiéru tak, aby potěšila vánoční jedinečností, útulností a elegancí? Marta Suchodolská, kreativní ředitelka Westwing CEE přináší 5 tipů, jak si pohrát s touto nelehkou, ale luxusní barvou:

  1. Nebojte se černé. Ačkoli si tuto barvu možná nespojujete s Vánoci, rozhodně to neznamená, že se k Vánocům nehodí! Vyvarujte se však tzv. „total black look” – pokud si vyberete černý nábytek, zkombinujte jej s jasnými doplňky a textilem. Naopak černý vánoční strom bude vypadat nejkrásněji ve světlém interiéru.
  2. Lesk je základ. Kombinujte černou s prvky, které se třpytí a odrážejí světlo – toto magické spojení vnese do interiéru špetku luxusu. Jsem zastáncem kombinace černé se zlatou, ale velice „chic“ se budou společně prezentovat i černá se stříbrnou nebo s křišťálovým sklem.
  3. Vsaďte na jednoduchost. Vánoční dekorace ve stylu Black & White jsou dokonalým řešením pro minimalisty – nahrazením tradiční slavnostní barevné palety černou znovu objevujeme svět klasických tvarů, materiálů a geometrie. Je to styl tak intenzivní, že ho pro cílový efekt stačí podávat jen v malých dávkách.
  4. Soustřeďte se na jednu hlavní dekoraci. Černý stolní věnec nebo krásná černá hvězda visící v okně – proč ne? Černé ozdoby jsou nadčasové a některé z nich mohou úspěšně zdobit interiér i po Vánocích!
  5. Udělejte první krok. Pokud máte rádi klasické svátky, ale zaujal Vás černo-bílý vánoční styl, zkuste to nejdříve nanečisto. Začněte s méně formální událostí, například s předvánoční večeří nebo s malým posezením pro přátele. Garantuji, že tímto stylem uděláte na své blízké skvělý dojem.

www.westwingnow.cz

CategoriesNezařazené