P

Přichystejte svému miminku kouzelný pokojíček s postýlkou snů

Krásný, harmonický, bezpečný. V jemných barvách, s oblými hranami, elegantními detaily a s chytře navrženým nábytkem z poctivého dřeva. S postýlkou tak něžnou a hezoučkou, že v ní děťátko spí jako v maminčině náruči. Právě tak si představují pokojíček pro čerstvě narozené miminko ve studiu Viabel Šárky Richtrové, zaměřujícím se na návrhy a zařizování pokojíků pro děti.

„Do pokoje nebo koutku pro miminko stačí zpočátku dobře vybraná postýlka s komodou ve stejném designu. Ideální komoda má odnímatelný přebalovací pult a další vychytávky v podobě věšáčků nebo závěsného prádelního koše, které rodičům umožňují mít při přebalování a převlékání děťátka všechno pěkně po ruce,“ radí Šárka Richtrová, specialistka na bydlení pro děti. Právě takový nábytek si teď ve studiu Viabel vybrala pro svou prvorozenou dceru Medu i modelka Renata Langmannová, na svých sociálních sítích se jím pochlubila také herečka Veronika Arichteva.

Nábytek dánské značky Oliver Furniture ale podle Šárky Richtrové padne do oka většině nastávajících maminek, které se ve studiu zastaví nebo si prohlédnou jeho webové stránky. „Vůbec se jim nedivím. Za těch víc než patnáct let, pokojíčky pro děti zařizujeme i vytváříme, jsem popravdě neviděla hezčí, důmyslnější a řemeslně lépe zpracovaný nábytek pro miminka, než je právě tenhle,“ říká.

Něžná postýlka na kolečkách, rostoucí i klasická

Krásné, nadčasové a zároveň perfektně vymyšlené jsou podle Richtrové zejména miminkovské postýlky, které dánský výrobce nabízí v několika variantách. Nejnověji jako malou, roztomilou postýlku na kolečkách a s držákem pro nebesa, v níž lze mít miminko u sebe ve dne i v noci. Postýlku lze po bytě lehce a tiše přesouvat, a protože má pohyblivou bočnici a zároveň je i výškově nastavitelná, je možné ji na noc pohodlně a bezpečně přisunout k lůžku rodičů. A až děťátko vyroste, bočnici lze sundat a proměnit postýlku v roztomilou pohovku, takže v pokojíčku slouží dál.

Rodiče ale mohou zvolit také větší postýlku Mini+, ve které se děťátko pohodlně vyspí od narození až do osmi let. „Miminka jsou nejdřív maličká a sladká, rychle ale rostou, proto tahle důmyslně navržená postýlka funguje jako skládanka,“ vysvětluje Šárka Richtrová. Po jednoduché úpravě tak z miminkovské postýlky můžeme vytvořit i stejně hezké spaní pro batolátko. Pak ho proměnit v elegantní lůžko pro mladší dítě a po přidání dalšího dílu z ní sestavit i parádní vyvýšenou postel. Vybrat si lze buď čistě bílou, nebo bílou s akcenty světlého dřeva.

„Postýlku pro miminko nabízíme i klasickou a v ještě minimalističtějším a odlehčenějším designu než jsou obě předchozí varianty. Postýlka je součástí nové řady Sea Side Collection, kde kromě dalšího nábytku najdeme i zajímavě řešené postele pro starší děti. Ty lze doplnit stříškou, umožňující dětem přes den zábavu a hraní a večer klidnější usínání,“ říká Richtrová.

Skříňky, skříně, sezení

Postel a komoda je základ, bez kterého to v pokojíčku novorozeňátka nejde. Časem se ale rodiče do Viabelu vracejí pro další kousky. „Oblíbená je velká skříň na oblečení a hračky, děti jsou nadšené také z roztomilého sezení se stolkem a židličkami. Šikovná a moc krásná je také nižší šatní skříň, navržená tak, aby ji děti mohly samy používat – ta je, přiznávám, i moje srdcovka“, uzavírá Šárka Richtrová.

 

www.viabel.cz

Víte, že…

Veškerý nábytek značky Oliver Furniture vzniká v lokálních truhlárnách, je ze dřeva z evropských lesů a má certifikáty dokládající jeho ekologičnost i bezpečnost? Za každý strom, který padne na jeho výrobu, jsou vysazeny dva nové.

Postýlka Mini+ jde zároveň povytáhnout do délky podle toho, jak malý nocležník roste? A pokud se narodí další sourozenec, je možné ji znovu proměnit v původní postýlku pro miminko.

Veškerý nábytek od Oliver Furniture je tak kvalitně navržený a zpracovaný, že na něj výrobci dávají pětiletou záruku, což je u nábytku pro děti naprosto výjimečné?

Viabel Šárky Richtrové ve sídlem v Klimentské ulici 52 na Praze 1 bylo v roce 2006 vůbec prvním architektonickým studiem, které se u nás zaměřilo na návrhy a zařizování pokojíčků pro děti i teenagery? Respektuje při tom sny dětí i přání jejich rodičů. Pokojíčky navrhuje s ohledem na jedinečnou osobnost dítěte a umí je vytvořit „na klíč“, tedy se vším všudy: od úvodní konzultace, originálního návrhu až po instalaci nábytku, včetně sladěných tapet, textilu, osvětlení a dalších doplňků. Díky svým zkušenostem a exkluzivnímu zastupování špičkových evropských značek je u nás považováno za nejlepší ve svém oboru.

 

CategoriesNezařazené