H

H24 je spojením přírody a technologického pokroku

Abych mohla vytvořit novou vůni, musela jsem najít nekonvenční způsob kompozice, skrze který jsem se vzdálila tradičním představám o typických mužských parfémech, jejichž základem jsou dřevnaté tóny.“ Christine Nagel 

Nová vůně nevyvolává unifikovanou představa o konkrétním muži a jeho jediné identitě. Naopak, v srdci H24 je neustálá snaha invence. Vůně snoubí čisté květinové extrakty a na míru vytvořené syntetické molekuly. Hlavní složku tvoří Šalvěj muškátová, květ narcisu, palisandr a sclarene. Sclarene je inovativní syntetickou molekulou, která svou vůní připomíná rozžhavený kov. Právě hybridizace přírody s nejnovějšími technologiemi je pro Christine Nagel velkou vášní.

„Mám ráda velmi tradiční suroviny, které mohu díky technologiím proměnit v něco nepředvídatelného se zcela odlišnou strukturou.“ Christine Nagel

Šalvěj muškátová je velmi dominantní a prostupuje celou kompozicí. Narcis dodává lehké tóny, ovšem díky mistrnému know-how byla zachována i jeho elektrizující ostrá svěžest. Palisandr, zapomenutá surovina,  připomíná zeleň a vnáší tóny citrusových plodů, což může působit jako paradox, jelikož jde o extrakt ze dřeva stromu, který se vyskytuje v Jižní Americe. Sclaren je molekulou, která připomíná rozžhavený kov a dodává celé kompozici smyslnost.

Inspirací se pro Christine Nagel staly i kolekce Véronique Nichanian, která je kreativní ředitelkou pánského univerza Hermès. Obě spojuje vášeň pro invenci klasických materiálů.

Flakón, který je zhmotněním sklářské zručnosti, navrhl Philippe Mouquet. Lahvička s aerodynamickým tvarem slouží k opakovanému použití, lze ji tedy znovu naplnit. Papírová krabička je vyrobena ze 100% recyklovaného a recyklovatelného papíru.

WWW.HERMES.COM

 

CategoriesNezařazené