K

Ke stolu! MARIELI promění i obyčejný oběd ve slavnostní hostinu

MARIELI, český výrobce prémiového povlečení, expanduje z ložnice do dalších prostor domácnosti. Vedle ložního prádla a péřových výplní, ručníků a rohoží do koupelny nově nabízí také lněné ubrousky, prostírání, běhouny a ubrusy na jídelní stůl. První kolekce se nesou v duchu léta, v odstínech slunečně žluté a modré připomínající blankytné nebe i mořskou hladinu. K dostání jsou již nyní na e-shopu MARIELI.

 

Že nezůstane jen u povlečení, tušila Terezie Täubelová od začátku. Zakladatelka se netají ambicí postupně vytvořit z MARIELI značku, s jejíž pomocí zvládnete vybavit celou domácnost. Po dvou letech od prvotní myšlenky se tak sortiment MARIELI rozšiřuje o doplňky do jídelny.

 

„Mám z toho upřímně obrovskou radost, jelikož pro mě osobně je stolování v životě důležité. Miluju vaření a potkávání se s přáteli u jednoho stolu – ale ten stůl musí také nějak vypadat,“ prozrazuje Terezie Täubelová. Vytvořila proto textilní prostírání a ubrousky vyrobené ze 100% lnu, které promění každý stůl ve slavnostní.

 

Závan Středomoří

 

Design prvních kolekcí ubrousků a prostírání odpovídá aktuálnímu letnímu období a sezoně dovolených. Terezie se nechala inspirovat Středomořím a jednotlivé sety pojmenovala po tamních ostrovech a přímořských městech: Amalfi, Capri, Corsica, Ibiza, Lanzarote, Mykonos, Santorini a Sardinie. Kromě názvu se od sebe jednotlivé řady liší i barvou a stylem zdobení.

 

Nejvýraznější je kolekce Amalfi, kdy ubrousek či prostírání z bílého lnu dekoruje tmavě zelený okraj a výšivka v podobě citronů. Santorini v blankytně modré barvě a s dvojitým vyšívaným okrajem ve tvaru vlnek připomíná obláček nebo rozčeřenou vodní hladinu. Také sety Corsica a Ibiza se pyšní vyšívaným okrajem, jen místo vlnek zdobí ubrousky a prostírání drobné „pecičky“.

Výrobní výzvu pak představovaly zbývající kolekce Capri (žlutá), Lanzarote (bílá), Mykonos (modrá) a Sardinie (zelenkavá), které zdobí ažura. „Jedná se o označení pro textilie s prolamovanými vzory – malými otvory, které vznikají vazební technikou nebo odstraněním jednotlivých nití z textilie. Dříve se ažura dělala pouze ručně, což by značně prodražilo náklady na výrobu. Dlouho jsme proto hledali strojové řešení. A nakonec se povedlo,“ raduje se Terezie Täubelová.

Uvedené kolekce doplňují ubrusy a běhouny v bílé a ve světle a tmavě modré barvě, také vyrobené ze 100% lnu. Podobně jako povlečení nebo ručníky lze i doplňky do jídelny personalizovat vlastní výšivkou či monogramem. Každý tak bude mít pocit, že ke stolu patří. Ať už se sejde nejužší rodina u nedělního oběda, nebo stovka hostů u svatební tabule. Produkty pro jídelní stůl jsou již nyní v prodeji na e-shopu MARIELI.

CategoriesNezařazené