K

Když design pomáhá: Charitativní roušky od Alexmonhart

Designérské duo Alexmonhart připravilo spolu s Konsepti speciální edici charitativních ústenek, jejichž zakoupením zákazníci přispějí polovinou částky na italskou Lombardii, konkrétně na transparentní účet iniciativy Aiuto per La Lombardia/Pomozte s námi Lombardii, kde se nachází velká část výrob designového nábytku. Druhá polovina částky jde na podporu mladé české značky Alexmonhart, která už stovky takových roušek věnovala na dobročinné účely.

Materiál, ze kterého jsou ústenky Alexmonhart & Konsepti ušity, je 100% bavlna s certifikací Oeko-Tex 100, vyrobená v Česku. Je vysoké gramáže, a proto by měla i lépe bránit kapénkovému přenosu. Látka se standardně používá na ochranné obleky. Obšitá lemovka je z polyesteru, ale vydrží i vysoké teploty. Doporučená doba vyváření je min. 10 minut po každém nošení, jedině tak může ústenka zůstat sterilní.

Cena charitativní roušky Alexmonhart & Konsepti je 400 Kč.

O značce

Za značkou stojí manželé Alexandra Steklík Monhart a Daniel Steklík. Alex studovala filmovou vědu a francouzskou filologii a Daniel marketingovou komunikaci a mediální studia. To, že nevychodili módní obor, berou jako výhodu, díky níž mají jinak nastavené hodnoty pro věci, které vyrábí. Tou hlavní z nich je, že by zákazníka měly přežít, předávat se, dědit. A tuhle hodnotu chtějí udržovat i v rodinné firmě, do které se před pár měsíci narodil syn, který třeba jednou naváže na jejich myšlenku.

 

Roušky se dají od pondělí 27. 4. osobně zakoupit v showroomech Konsepti nebo zaslat prostřednictvím České pošty.