H

Hodinářská výstava SEW proběhne už na sklonku října

Salon Exceptional Watches Praha 2022 opět přivede fanoušky hodinek do Paláce Žofín. Jeho 8. ročník nepřehlédnutelně zapadá do kalendáře letošních přinejmenším evropských výstav. Vždyť bezprostředně navazuje na expozici Geneva Watch Days, která se konala na přelomu srpna a září ve Švýcarsku. Poté se příznivci časomír sejdou v Praze 21. a 22. října, aby týden na to zamířili do Frankfurtu v Německu. Tři velké akce na konci léta, mezi nimiž se SEW Praha rozhodně neztratí, jak počtem vystavovatelů, asi tisícovkou představených hodinek, zájmem návštěvníků, tak sérií přednášek odborníků.

„Jsme velmi rádi, že vás už teď můžeme navnadit na celou řadu zajímavých vystavovatelů ze Švýcarska, Japonska, Německa, Francie a dalších zemí. Konkrétně můžeme prozradit, že uvidíte novinky populárních značek, jako je Chopard, Zenith, Perrelet nebo třeba Sinn či stále rostoucí Norqain,“ prozrazuje Jan Pokorný, ředitel výstavy. „Letos se nám ale podařilo domluvit i s malými ateliéry, a tak se bude prezentovat i nezávislý hodinář Philippe Narbel, německé studio Dornblüth & Sohn, Reservoir anebo třeba německý tvůrce velkých hodin a planetárií Hermle,“ dodává.

Samozřejmě v neposlední řadě budou lákavé nové modely také domácích výrobců tikajících klenotů. Tradičně se bude prezentovat Prim Manufacture 1949, Robot, Chronotechna nebo ateliér Prokop & Brož, jehož zakázková výroba dávno překročila hranice naší země.

Návštěvníci výstavy, kterou mezi mediálními partnery zaštiťuje poprvé také magazín Luxury Guide, opět jako jediní dostanou šanci rozhodnout o tom, které hodinky si podle nich zaslouží titul hodinky roku, tedy Watch of the year 2022. Svůj hlas budou moci uplatnit při hlavní hlasovací soutěži, která se odehraje přímo na výstavě. Jedině její návštěvníci mohou prostřednictvím hlasovacích lístků rozhodnout, kterému modelu z více než tří desítek vystavujících hodinářských značek dají svůj hlas a hlavní cenu.

Zástupci hodinářských značek představí na asi desítce přednášek, které jsou nedílnou součástí SEW Praha, své novinky, technická řešení. O těch budou hovořit i čeští odborníci, A tak si budete moci poslechnout to, zda a do kterých hodinek lze investovat a s jakou návratností, že lunety a číselníky svedou víc než jen malou násobilku. Připraveny jsou i další přednášky.

 

Lze tedy konstatovat, že 8. ročník největší výstavy luxusních hodinek ve střední a východní Evropě, který se odehraje 21. a 22. října 2022 v pražském Paláci Žofín, opět má co nabídnout, čím zaujmout přátele krásných časomír.

CategoriesNezařazené