Když značka Bell & Ross roku 2005 světu představila svůj ikonický model BR 01, stala se jednou z nejopěvovanějších hodinářských firem.

Značka Bell & Ross byla založena v roce 1992 jako vysokoškolský projekt dvou Francouzů, kteří spojili své znalosti a síly nejen s armádními letci a dalšími odborníky z profesí, při jejichž výkonu je kvalita časomír zcela zásadní, ale i s německým výrobcem funkčních hodinek Sinn. Už od zrodu značky bylo pro oba muže zásadní, aby vyráběli hodinky především odolné a minimalistické, bez zbytečných okras.

Úplně prvním modelem, který značka roku 1994 vyvinula, ještě pod názvem „Bell & Ross by Sinn“, byl model Space 1, reinterpretace časomír, jež při misi Spacelab v roce 1983 nosil německý astronaut Reinhard Furrer. O tři roky později představila model Hydro Challenger, který se zapsal do Guinnessovy knihy rekordů, když prokázal svou vodotěsnost do hloubky 10 000 metrů. V roce 2002 Bruno Belamich, kreativní ředitel značky, a Carlos-Antonio Rosillo, její CEO, přesunuli výrobu hodinek z Německa do švýcarského města La Chaux-de-Fond a rok poté prezentovali dámské hodinky Mystery Diamond. Po dvou letech pak na trh uvedli model BR 01, ikonické časomíry s originálním pouzdrem ve tvaru čtverce.

Na loňském veletrhu Baselworld značka představila model s perfektní čitelností  modely určené profesionálním potápěčům BR 03-92 Diver, letecké hodinky BR V2-93 GMT, VR V1-92 Racing Bird v ikonických barvách značky nebo dámské ultratenké hodinky BR S Diamond Eagle, které zdobí diamantové souhvězdí Orla. Na letošním Baselworldu pak svět kromě jiného potěšila limitka BR 03-92 Bi-Compass a matná verze modelů Diver, BR 03-92 Diver Black Matte.

Beny

CategoriesNezařazené